Lokalizacja telefonu

Jeśli zdarzyło się nam zgubić telefon albo też padliśmy ofiarą kradzieży warto się zastanowić jak można sobie z tym poradzić. Są bowiem takie możliwości, dzięki którym będzie można w jakieś mierze dopomóc swojemu szczęści i rzeczywiście pojawi się szansa na odzyskanie naszego sprzętu. (https://www.exo5.pl/lokalizacja-urzadzen-mobilnych)

Najważniejszy jest czas

Niestety są już takie osoby, które wiedzą czym jest WIPE, które zdecyduje o tym, że wszystko z pamięci urządzenia będzie usuwane. Dlatego właśnie w takim momencie niestety będzie już problem z odzyskaniem takiego właśnie urządzenia. Warto zwracać uwagę na to, że obecnie jednak są opcje, dzięki którym można się jakoś zabezpieczyć i nie będzie trzeba w każdej chwili łapać się za kieszeń by sprawdzać czy mamy jeszcze swoje urządzenie.

Filozofia działania aplikacji

Pionierem zaawansowanych i skutecznych aplikacji na Androida dzięki którym będzie można skutecznie namierzać zaginiony telefon. W telegraficznym skrócie jest tak, ze w momencie, jak swoje urządzenie stracimy możemy go namierzać dzięki Google Maps i nie ma tutaj problemu czy urządzenie ma włączony nadajnik GPS czy też nie. To oczywiście ważne, ponieważ raczej większość urządzeń ten nadajnik ma jednak wyłączony.

Where’s My Droid

Aplikacja jak wspominaliśmy jest jednym z pionierów jeśli chodzi o Androida. W darmowej wersji mamy między innymi możliwość namierzenia w oparciu o dane z GPS i na krótkich odległościach. Będzie można również dbać o to by skorzystać z wibracyjnego alarmu albo też rozwiązania, w ramach którego pojawi się jakiś alarm dźwiękowy.

Android Lost Free

Aplikacja to również kolejna szansa na odzyskanie urządzenia. Jest to jednak całkowicie darmowe rozwiązanie i to na pewno jego wielka zaleta. Trzeba zwracać uwagę na to, że poza standardowymi rozwiązaniami będzie można również skorzystać z pewnych możliwości odzyskiwania różnorakich danych z naszego urządzenia.

Kaspersky Mobile Security

Aplikacja to świetne centrum bezpieczeństwa, które będzie chronić między innymi nasze urządzenie przed wirusami czy programami szpiegującymi. Mamy tam takie opcje, dzięki którym rzeczywiście pod każdym względem nasz sprzęt będzie zabezpieczony i po utracie będzie można powalczyć o jego odzyskiwanie.