Telefony towarzyszą nam praktycznie w każdym miejscu i wielu z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez niego. Podobnie jest z ulubioną muzyką – chcemy ją mieć zawsze pod ręką. Aby móc cieszyć się ulubionymi rytmami zabieramy muzykę ze sobą na telefonie. Takie rozwiązanie pozwala na posiadanie wszystkiego pod ręką, możemy jednocześnie komunikować się ze światem i słuchać muzyki. Wygodnym rozwiązaniem na dostęp do najnowszych singli jest korzystanie z popularnych aplikacji takich jak YouTube czy Spotify. Co jednak możemy zrobić, jeśli chcemy wgrać na stałe muzykę do telefonu i nie uzależniać jej od dostępu do internetu? Możemy korzystać ze specjalnych programów przeznaczonych do transferu plików lub podłączyć telefon bezpośrednio do komputera i skorzystać z managera plików. Jak szybko i bezproblemowo zgrać muzykę na iPhone lub z iPhone na komputer?

 

Jak zgrać muzykę na iPhone?

Aby to zrobić w nowszych systemach np. Windows 10 w ogóle nie potrzebujemy asysty żadnych programów. Potrzebny będzie jedynie kabel lightning z końcówką USB, aby móc podłączyć telefon do komputera i klasyczny eksploatator plików. Po podłączeniu telefonu do komputera po raz pierwszy powinna pojawić się opcja czy chcemy nadać mu dostęp do plików znajdujących się na telefonie. Powinniśmy ją zaakceptować. Następnie należy wejść w mój komputer i znaleźć dysk iPhone. Następnie należy odnaleźć folder z muzyką i wrzucać bezpośrednio do niego pliki dźwiękowe. Warto wcześniej przygotować sobie cały folder plików jakie chcemy przesłać.

Jak wgrać muzykę na iPhone?

Oczywiście aktualizacji muzyki można dokonywać także przy pomocy programu iTunes. Biblioteka multimediów od razu rozpozna podłączenie telefonu do naszego systemu i zaproponuje synchronizację. Program automatycznie rozpoznaje, że nie wszystkie przechowywane w nim pliki znajdują się na telefonie. To bardzo dobre narzędzie jeśli chcemy uniknąć ręcznego przerzucania plików. Transfer może odbywać się w tle, podczas gdy my zajmiemy się pracą lub innymi zadaniami. Oprócz muzyki przy pomocy iTunes można zgrywać także inne pliki jak wideo, obrazy czy dokumenty.

Jak zgrać muzykę z iPhone na komputer?

Ciekawym programem wartym do pobrania przez użytkowników iPhonów i komputerów jest WinX MediaTrans. Dzięki tej aplikacji możemy przesyłać muzykę i inne pliki zarówno z telefonu na komputer i odwrotnie. Aby rozpocząć przesyłanie plików należy:

1. Pobrać i zainstalować program WinX MediaTrans.

2. Podłączyć iPhone do komputera i uruchomic program.

3. Wejść w opcję przesyłania muzyki z iPhona, w „Music Manager” w głównym oknie. Aplikacja załaduje się i pokaże pliki muzyki dostępne na telefonie.

4. Następnie należy wybrać utwory, które chcemy skopiować do komputera i kliknąć „Export”.

5. Teraz wybrana przez nas muzyka zostanie przesłana bezpośrednio do komputera.

6. Warto wcześniej utworzyć folder na komputerze, w którym będą przechowywane pliki.

Jak zgrać muzykę z komputera na iPhone bez iTunes?

Oprócz korzystania z iTunes możemy wykorzystać inne programy np. CopyTrans Manager.

1. Zanim go zainstalujemy, najpierw należy pobrać CopyTrans Center (Windows), który umożliwia skorzystanie z modułu CopyTrans Manger.

2. Po zainstalowaniu zyskujemy wszystkie sterowniki do obsługi iPhone, wystarczy wskazać pliki muzyczne do skopiowania na telefon.

3. Program umożliwia także kompleksowe zarządzanie plikami audio (edycję tytułów i opisów, wgrywanie okładek, układanie całych list odtwarzania).