Smartfon to nie tylko multimedialny kombajn, który uprzyjemnia spędzanie wolnego czasu, ale przede wszystkim narzędzie wspierające pracę. Dzięki ciągłemu dostępowi do maila i komunikatorów mogę być w kontakcie z klientami oraz współpracownikami. Na wiele zapytań mogę odpisać prosto z poziomu telefonu, jednak każdego dnia trafiam na wiele spraw, które rozwiązuję dopiero po czasie i aby o nich pamiętać i monitorować ich wykonywanie przydaje się dobry program do zarządzania zadaniami. Przetestowałem ostatnio kilka aplikacji i ostatecznie wybrałem Any.DO, posłuchajcie dlaczego.
http://www.bloghd.pl/oprogramowanie/aplikacje/programy/655-zapanuj-nad-wszystkimi-zadaniami-z-anydo#sigProGalleriaee172482f4
Po zainstalowaniu programu Any.DO, przeżyłem efekt WOW. Minimalistyczny, schludny, czytelny i przejrzysty interfejs aplikacji to pierwsza rzecz, która przykuwa uwagę i przekłada się również na późniejsze pozytywne odczucia z użytkowania Any.DO. Producent przygotował dwie wersje kolorystyczne czarną i białą, obydwie są równie dobrze dopracowane. Jeżeli zmienimy kolor programu, zmianie tej również ulegają widgety.
http://www.bloghd.pl/oprogramowanie/aplikacje/programy/655-zapanuj-nad-wszystkimi-zadaniami-z-anydo#sigProGalleria47105be0fc
Aplikacja posiada pakiet kilku ciekawych widgetów, które różnią się rozmiarem oraz oferowaną funkcjonalnością. Mi najbardziej przypadł do gustu duży widget, który można scrollować, ale przyznam, że na głównym pulpicie posiadam też mniejszy poziomy, który wyświetla najważniejsze zadania.
Program posiada kilka ciekawych funkcji, które pozwalają na sprawne zarządzenia większą ilością zadań. Możemy sortować wpisy według dat, folderów lub priorytetu. Dzięki Any.DO bez problemy synchronizujemy wszystkie zadania z Google Task, wystarczy się tylko zalogować do odpowiedniego konta. Niektóre programy do zarządzania notatkami i przypomnieniami nie pozwalają na przeglądanie starych, zrealizowanych projektów, ale w Any.DO wszystkie takie pozycje trafiają do odpowiedniego katalogu i zawsze możemy do nich wrócić.  W ustawieniach aplikacji znajdziemy również takie parametry jak, wybór pierwszego dnia tygodnia, powiadomienia dźwiękami, czy funkcja backupu listy zadań. Możemy również ustawić kilka folderów, w których będziemy katalogować swoje zadania. Ja korzystam ze standardowego podziału na wpisy prywatne oraz służbowe. Jak widzicie opcji jest sporo, ale najlepsze zostawiłem na koniec…

Co wyróżnia Any.DO?

Przede wszystkim trzy bardzo wygodne funkcjonalności:

1)Nieodebrane połączenie

Program pozwala na ustawienie dodatkowych powiadomień o nieodebranych połączeniach. Dzięki tej funkcji możemy nie tylko łatwo oddzwonić do odpowiedniej osoby, ale również zaplanować zadanie, które przypomni nam o wykonaniu połączenia w późniejszym (określonym przez nas) terminie.

2) Realizowanie zadań

W Any.DO możemy w prosty sposób oznaczać zadania jako zrealizowane. Wystarczy wykonać gest przekreślenia palcem danej pozycji, aby program wykreślił ją z listy. Takie zadanie zostaje przekreślone oraz będzie wyświetlane na samym dole listy. Ale to nie wszystko. Teraz wystarczy potrząsnąć smartfonem, aby zapytał nas czy chcemy wykasować wszystkie zrealizowane zadania. Proste i bardzo wygodne.

3) Głosowe wprowadzanie tekstu

Nie chodzi mi tutaj o samą funkcjonalność, bo nie jest ona integralną częścią systemu Android, ale o jej wsparcie w Any.DO. W interfejsie aplikacji lub dowolnego widgetu znajdziemy zawsze dużą i czytelną ikonę mikrofonu, która pozwala na szybkie dyktowanie nowych zadań. Dzięki temu nawet w biegu wprowadzimy nowe wpisy.
Any.DO to rewelacyjne narzędzie, które pomaga zapanować nad zadaniami, zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym. Zaawansowana obsługa poleceń głosowych, obsługa gestów oraz ciekawe wykorzystanie czujników ruchu zamieniły ten minimalistyczny menadżer zadań w program bez którego nie wyobrażam sobie pracy.