Niewiele jest smartfonów ze średniej półki cenowej, które oferują możliwości dostępne w telefonach flagowych. Chiński gigant po raz kolejny pokazuje, że w niskiej cenie można zmieścić parametry, które zadowolą najbardziej wymagających klientów. Taki jest właśnie Xiaomi Redmi Note 8 Pro.

Doskonały aparat wymaga świetnego ekranu

Smartfony zastępują coraz więcej urządzeń. Wiele osób wybierając smartfon żegna się z konsolami do gier i odkłada na półkę stary aparat. Xiaomi Redmi Note 8 Pro a znajdziesz go w Sferis do tego celu nadaje się znakomicie, a wszystko to zawdzięcza aparatowi Quad Camera z matrycą o rozdzielczości 64MP. Poczwórny aparat pozwala nie tylko na zarejestrowanie zdjęć w bardzo wysokiej rozdzielczości, ale również nagrywanie filmów w zwolnionym tempie z szybkością 960 kl./s.

Krajobrazy i zdjęcia makro nie są już wyzwaniem

Ludzkie oko charakteryzuje zdolność do osiągania dużego pola widzenia. Na ten wzór powstał aparat szerokokątny, pozwalający na rozszerzenie widoku ze standardowych 79° na 120°. Wraz z korekcją zniekształceń prowadzi to do uzyskania bardzo szerokiego kąta, wiernie oddającego krawędzie i ich wzajemne stosunki.

Na drugim biegunie są zdjęcia z bliska. Obiektyw makro jest w stanie wyostrzyć obraz na obiekcie znajdującym się zaledwie 2 cm od telefonu. Pozwali to na wykonywanie pełnych szczegółów zdjęć nawet w przypadku, gdy wielkość modela nie przekracza powierzchni paznokcia.

Wyświetlacz Full HD+ – dla fotografa i miłośnika filmów

W Xiaomi Redmi Note 8 Pro zastosowano ekran o rozdzielczości FHD+. Dzięki niemu telefon staje się dobrym narzędziem nie tylko w fotografii i odtwarzaniu wykonanych zdjęć. Odwzorowanie kolorów oraz wysoka jasność maksymalna zachęcają również do oglądania filmów czy grania w gry. Znacznie ułatwiają to cienkie ramki, dzięki którym przy niewielkich rozmiarach urządzenia można było uzyskać aż 6.53 cala przekątnej.

Moc baterii nie ustępuje mocy obliczeniowej

Niezaprzeczalnym atutem telefonu jest procesor Helio G90T. Wydajność lepsza nawet niż w przypadku Snapdragona 710 zapewnia płynne działanie nie tylko programów, ale też najnowszych gier. Ich działanie wspomaga 6 GB pamięci RAM, a o brak kłopotów z ich instalacją spowodowanych małą ilością miejsca na dysku nie trzeba się martwić. Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6/128GB pozwala dodatkowo na rozbudowę wyjściowo ogromnej pamięci poprzez instalację kolejnej karty na dane.

Czy warto wybrać Xiaomi Note 8 Pro?

Smartfony są skierowane do różnej grupy odbiorców w zależności od ich indywidualnych potrzeb. Xiaomi wypuszczając na rynek Redmi Note 8 Pro trafiło w gusta zdecydowanej większości klientów. W pełni odpowiada na potrzeby tych z nich, którzy:

-oczekują od smartfona łączności NFC i możliwości płatności zbliżeniowych

-cenią nie tylko duży, jasny ekran, ale też ogromną baterię (4500mAh)

-wykonują wiele wysokiej jakości zdjęć

-traktują telefon jako multimedialne centrum rozrywki (komfortowe oglądanie filmów oraz granie w gry)

-poszukują smartfona o jednym z najlepszych stosunków ceny do jakości