W ostatnich czasach coraz bardziej zwraca się uwagę na środowisko naturalne w kwestiach energetyki. Tworzy się coraz to nowsze rozwiązania technologicznie, aby utrzymać wydajność sprzętów na wysokim poziomie, z niezmiennym bądź mniejszym zapotrzebowaniem i poborem energii. Tworzona świadomość ekologiczna musiała stanąć w konfrontacji z systemami elektrycznymi i elektronicznymi, z zastosowaniem zarówno w domu, biurze jak i małych lub dużych przedsiębiorstwach.

Firma Schneider Electronic wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom Klientów na systemy elektroinstalacyjne, które są nie tylko przyjazne środowisku, ale jednocześnie wpływają na optymalizację i obniżenie kosztów jakie ponosimy z tytułu opłat za zużytą energię.

Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że na właściwym sprzęcie elektroinstalacyjnym jak i systemie kontroli, możemy zaoszczędzić w skali roku znacznie więcej, aniżeli przeznaczylibyśmy na zakup odpowiedniego sprzętu, jego wdrożenie i serwis. Jest to inwestycja, która zwraca się niezwykle szybko. Finansowo zyskujemy na tym dwukrotnie, a ponadto zaliczamy się do firm, które działają z pełną świadomością ekologiczną, zmniejszając szkodliwe czynniki środowiskowe – co przez wielu klientów będzie odebrane niezwykle pozytywnie.

W ramach systemów elektroinstalacyjnych i osprzętu, znajdziemy takie moduły jak: materiały instalacyjne, oświetlenie awaryjne, oprogramowanie, sterowniki PLC, PAC, moduły sterowania instalacjami domowymi, systemy zarządzania budynkiem, szynoprzewody i zarządzanie systemami kablowymi, łączniki, gniazda i obudowy a także łączność sieciową. Wszystko to w odpowiedni sposób skoordynowane zapewni poprawienie naszego systemu w domu, pracy bądź w całym budynki. Inteligentne systemy zarządzania energią oraz systemy elektroinstalacyjne stanowią fundamentalne systemy gospodarowania zasobami w ramach całościowego systemu.