Ostatnio dodane:
 |  | 

Biznes i Finanse

Rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy

Wiele osób mylnie uważa, że pracując za granicą w krajach Unii Europejskiej nie musimy rozliczać się z podatku w Polsce. Rzeczywiście, jako że takie procedury nie są konieczne, wystarczy zrobić rozliczenie podatku dochodowego z zagranicy, jednak swoją pracę za granicą należy zgłosić do urzędu skarbowego.

W tym celu należy złożyć stosowny PIT-36, w którym wyszczególnimy swoje dochody z zagranicy z legalnej pracy. Oprócz tego należy rozliczyć się z podatku w kraju, w którym pracowaliśmy, choćby po to, by odzyskać należny sobie zwrot podatku. Jeśli do tego w roku rozliczeniowym podejmowaliśmy zatrudnienie i za granicą, i w Polsce, tym bardziej musimy złożyć stosowny dokument w urzędzie skarbowym. Warto nie przegapić tej procedury, ponieważ wówczas możemy mieć do czynienia z nieprzyjemnościami, a nawet grzywnami nakładanymi przez US.

W rozliczaniu podatku z zagranicy pomagać nam mogą różne firmy rozliczeniowe, w których specjaliści obeznani z prawem podatkowym danego kraju pomogą nam załatwić formalności.

rozliczenie-podatku-dochodowego-z-zagranicy

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zatrudnienie cudzoziemca: Wyzwania i korzyści

    Zatrudnienie cudzoziemca: Wyzwania i korzyści

    Wprowadzenie W obecnych czasach globalizacji i rosnącej mobilności ludzi, zatrudnianie cudzoziemców staje się coraz bardziej powszechne. Cudzoziemcy mogą wnosić nowe umiejętności, doświadczenie i perspektywy, które mogą przyczynić się do wzrostu gospodarczego i różnorodności kulturowej. Jednak zatrudnienie cudzoziemców wiąże się również z pewnymi wyzwaniami i konsekwencjami, zarówno dla pracodawców, jak i dla samych cudzoziemców. W niniejszym

  • Komputery poleasingowe Poznań

    Komputery poleasingowe Poznań

    Wprowadzenie Komputery poleasingowe to coraz popularniejsza opcja dla osób i firm, które szukają ekonomicznego rozwiązania, ale nie chcą rezygnować z wysokiej jakości sprzętu. Poznań jest miastem, w którym można znaleźć wiele interesujących ofert dotyczących komputerów poleasingowych. W tym artykule przyjrzymy się temu rynkowi w Poznaniu i omówimy, dlaczego warto rozważyć zakup komputera poleasingowego w tym