IPhony to jedne z najpopularniejszych telefonów na polskim rynku. Największa rywalizacja toczy się między modelami Samsunga i Apple, jednak coraz częściej do głosu dochodzą również ich azjatyccy konkurencji jak Huawei czy Xiaomi. IPhony cenione są za bardzo dobre i płynne funkcjonowanie, ale także za rozwinięte usługi multimedialne, w tym aparaty bardzo dobrej jakości. Zdjęcia wykonywane przy pomocy telefonów amerykańskiego producenta pozwalają na uchwycenie naprawdę wielu szczegółów. Użytkownicy coraz częściej odchodzą od posiadania aparatów cyfrowych właśnie na rzecz aparatów w telefonach. Pojedyncze kamerki z przodu czy wiele obiektywów z tyłu pomaga w wykonaniu wysokiej jakości selfie czy zdjęć obiektów znajdujących się w ruchu, podczas nocy czy zdjęć makro. A gdy już zrobimy świetne zdjęcia możemy podzielić się nimi z całym światem lub poddać komputerowej obróbce. Jak więc szybko i skutecznie zgrać zdjęcia z iPhona na komputer?

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer? Poradnik

Sposobów na zgranie zdjęć z telefonu jest kilka:

–  bezpośrednie przegrywanie,

– wykorzystanie aplikacji,

– wysłanie zdjęć do chmury i ich późniejsze pobranie,

– skopiowanie zdjęć na specjalnego pendrive dla telefonów Apple.

Niektórzy użytkownicy uważają, że nie można zgrać zdjęć z iPhone bez udziału odpowiedniej aplikacji. Są jednak w błędzie, bo przy pomocy najnowszych systemów operacyjnych można to zrobić szybko i łatwo w zaledwie 5 minut.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na Windows 10?

W przypadku zgrywania zdjęć na komputer wyposażony w system Windows 10 niepotrzebne są żadne dodatkowe aplikacje czy wykorzystanie iTunes. Zgrywanie zdjęć czy innych plików odbywa się przy pomocy kabla i zwykłego eksploratora plików. Można to zrobić w następujący sposób:

1. Należy za pomocą specjalnego kabla lightning z końcówką USB podłączyć telefon do komputera.

2. Jeśli po raz pierwszy podłączamy telefon w ten sposób na jego ekranie pojawi się komunikat „Dać temu urządzeniu dostęp do zdjęć i wideo?”. Wybierz opcję „Pozwalaj”. Jeśli wiadomość się nie wyświetli odepnij kabel i podłącz go do laptopa ponownie.

3. Następnie na komputerze należy otworzyć eksplorator plików i wybrać „Urządzenia i dyski”. Na liście dostępnych urządzeń będzie widoczny Apple iPhone.

4. Później należy wybrać Apple iPhone i kolejne katalogi: Internal Storage -> DCIM -> 101APPLE -> w tym katalogu dostępne są zdjęcia i nagrane filmy,

5. Wystarczy teraz przeciągnąć wybrane pliki na pulpit.

Jak zgrać zdjęcia z komputera na iPhone przez kabel?

Jeśli zaś chcemy wykonać odwrotną operację to zdecydowanie należy trzymać się powyższego poradnika. Tylko tym razem w eksploratorze plików będziemy szukać tych obrazów na komputerze, które chcemy wrzucić do odpowiedniego folderu w naszym telefonie.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na komputer bez iTunes?

Do zgrania zdjęć z telefonu na komputer nie jest potrzebny iTunes, chyba że mamy do czynienia z systemem starszym niż Windows 10, na przykład popularnym Windows 7. Dzięki iTunes zyskujemy odpowiednie sterowniki, które umożliwiają znalezienie iPhone przez ten system. Generalnie oprócz iTunes możemy wykorzystać inne programy do zgrywania plików jak np. FastStone do zainstalowania na komputerze. Jak to zrobić?

1. Należy podłączyć telefon do komputera przy użyciu przewodu USB. Pojawi się komunikat z pytaniem „Dać temu urządzeniu dostęp do zdjęć i wideo?” Kliknij „Pozwalaj”

2. Otwórz aplikacje FastStone, kliknij w pierwszą ikonkę z symbolem aparatu i zieloną strzałką. Jeśli używasz aplikacji „Zdjęcia” z Windows 10, wybierz opcje Importuj z urządzenia z USB, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

Jak zgrać zdjęcia z iPhone na pendrive?

Dostępne jest jeszcze bardzo ciekawe rozwiązanie w postaci zgrania plików najpierw z telefonu na pendrive a następnie z pendrive na komputer. Tego rodzaju urządzenie ma dwa wejścia – jedno dostosowane do iPhona drugie klasyczne USB do komputera. Należy podłączyć pendrive do telefonu, zgodzić się na jego dostęp do plików i wybrać te zdjęcia, które mają być przeniesione. Następnie należy podpiąć urządzenie do komputera i postępować jak w przypadku standardowego zgrywania plików z pendrive do komputera.