Ostatnio dodane:
 |  | 

Biznes i Finanse

Przedszkole szczucin

Teatrzyk ,,Wypadki Krzysia niemądrego”

27 października nasze przedszkolaki udały się do Przedszkola Publicznego nr.1 w Szczucinie, aby wspólnie wziąć udział w przedstawieniu teatralnym ,,Wypadki Krzysia niemądrego”. Dwie główne postacie Krzyś i jego papuga odbyły wraz z dziećmi kilka bardzo pouczających przygód, podczas których poznały bardzo wiele ciekawych osobowości.

Pan Józef Strzykawka zapoznał naszych podopiecznych ze stetoskopem, termometrem, receptą, zastrzykiem, pojęciem diety. Ukazał przedszkolakom wartość zdrowego odżywiania i konsekwencję zjadania dużej ilości słodyczy.

Pan Wiesław Płomienny mistrz strażacki, przypomniał i utrwalił numer dyżurny straży pożarnej oraz przestrzegał przed zabawą urządzeniami elektrycznymi, zapałkami czy majsterkowaniem przy kontakcie.

Pan Jan Obcy uzmysłowił przedszkolakom, że obcym nie należy wierzyć i nie wolno wpuszczać ich do domu.

Przedstawienie bardzo spodobało się przedszkolakom, długo nie cichły brawa.

Podsumowanie Współzawodnictwa Kulturalnego Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy Szczucin.

27.10.2016r. w Domu Kultury w Szczucinie, odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Kulturalnego Przedszkoli, Szkół Podstawowych i Gimnazjów Gminy Szczucin za rok szkolny 2015/2016 pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin Andrzeja Gorzkowicza, a także zainaugurowno rok kulturalno-oświatowy. Wśród Przedszkoli nasza ,,Ochronka” zajęła II miejsce. Przedszkolakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

DZIEŃ MARCHEWKI- bardzo zdrowy dzień pomarańczowy.

,,Na marchewki urodziny, wszystkie zeszły się jarzyny. A marchewka gości wita i o zdrowie grzecznie pyta”…

W dniu 21.10.2016r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu

Był to bardzo zdrowy dzień pomarańczowy. Od rana słuchaliśmy przebojów związanych z tym bardzo zdrowym warzywem, a sala zamieniła się w ,,marchewkowe pole”. Celem tego święta było kształtowanie postawy prozdrowotnej oraz utrwalenie zasad właściwego odżywiania się. Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki spotkały się na wspólnej zabawie. Można się było dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy o marchewce. A potem były marchewkowe zawody i konkursy. Wszystkie nasze działania w tym dniu były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem ,,Urodziny Marchewki” oraz ,,Pomidorek”, zabawa zręcznościowa ,,Zajączki na polu marchewkowym” (szukaliśmy ukrytych w sali marchewek), tańce integracyjne przy muzyce, układanie puzzli z pociętej marchewki, ale jednak najwięcej emocji wzbudziło wybór Króla i Królowej balu marchewkowego przez dzieci. Król i Królowa dostali piękną koronę i pelerynę oraz zatańczyli wspólnie taniec. W nagrodę wszystkie dzieci otrzymały marcheweczki do chrupania i sok marchwiowy.

Na koniec ,,Starszaki udały się do swojej sali w celu wykonania wspólnych prac pt. ,,Marchewkowa Kompozycja”.

A oto efekt ciężkiej pracy…

Wszyscy świetnie się bawili i marchewkę polubili. Było dużo śmiechu i właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy.

Dziękujemy Rodzicom, którzy bardzo poważnie potraktowali marchewkowy temat i przygotowali swoim dzieciom piękne przebrania.

URODZINKI PAŹDZIERNIK

Październik to miesiąc, w który urodziło się w naszym przedszkolu kilkoro dzieci, dlatego znów mieliśmy uroczystość. Był tort, pyszne rogaliki i cukierki, życzenia ,,stu lat” oraz wesoła zabawa.

Wszystkim naszym Solenizantom najlepsze życzenia: pięknego w życiu słonka, smutków małych jak biedronka i szczęścia wielkiego jak smok!

Wasze Urodziny, które są raz w roku niech będą szczęśliwe i pełne uroku. My ze swej strony ślemy Wam życzenia, by się spełniły wszystkie Wasze marzenia!

JONASZ I WIELKA RYBA

To kolejne spotkanie z Biblią w formie teatralnej, którą zaprezentowali aktorzy teatrzyku ,,EDEN” z Wieliczki w dniu 19 października. Jest to historia Jonasza- Proroka, który uciekał przed Panem Bogiem. Bał się wykonać zadanie, które przed nim postawił Bóg. Jonasza połknęła wielka ryba. W końcu Jonasz się nawraca i z mocą głosi Słowo Boże do mieszkańców Niniwy. Miasto to się nawraca i zostaje uratowane. Dzieci z wielkim entuzjazmem reagowały, wspierając swoimi radami niezdecydowanego Jonasza. Wiele pomysłów i dobrych rad podały również mieszkańcowi miasta Niniwa, który chciał zmienić zachowanie ludzi złych, ale przede wszystkim własne życie chciał uczynić lepszym. Radość i miłość zagościła w mieście Niniwa i w naszym przedszkolu też.

Dziękujemy aktorom z ,,Edenu” za odwiedzenie i już czekamy na kolejną sztukę.

Odmawiamy Różaniec

Październik jest czasem szczególnej modlitwy zanoszonej do Matki Bożej poprzez odmawianie różańca. Codziennie we wszystkich kościołach gromadzą się ludzie, aby wspólnie przed Najświętszym Sakramentem prosić w różnych intencjach o potrzebne łaski dla siebie i całego świata.

18 października dzieci z ,,Ochronki” wraz z rodzicami również zgromadziły się w kościele Parafialnym, by wspólnie prowadzić nabożeństwo różańcowe. Wszyscy prosiliśmy Pana Boga i Matkę Bożą o wiele łaski dla siebie i swoich bliskich.

,,W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem- o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał, aby więcej poprzez wszystko co ma, co posiada, umiał bardziej pełniej być człowiekiem, to znaczy, ażeby również umiał bardziej BYĆ nie tylko z drugim, ale i dla drugich ”

Ojciec Święty Jan Paweł II

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ w tym dniu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nasze przedszkolaki również chciały podziękować swoim siostrom, paniom i pracownikom przedszkola za trud włożony w ich wychowanie krótkim występem artystycznym. Jednak w tym roku przybrał on nieco inną formę. Oprócz recytowania wierszy i śpiewania piosenek przez dzieci czynny udział wzięły również siostry i panie, których zadaniem było narysowanie ,,MISIA” według instrukcji dzieci.

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze, a na twarzach sióstr, pań i dzieci gościł uśmiech.

przedszkole-szczucin

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zatrudnienie cudzoziemca: Wyzwania i korzyści

    Zatrudnienie cudzoziemca: Wyzwania i korzyści

    Wprowadzenie W obecnych czasach globalizacji i rosnącej mobilności ludzi, zatrudnianie cudzoziemców staje się coraz bardziej powszechne. Cudzoziemcy mogą wnosić nowe umiejętności, doświadczenie i perspektywy, które mogą przyczynić się do wzrostu gospodarczego i różnorodności kulturowej. Jednak zatrudnienie cudzoziemców wiąże się również z pewnymi wyzwaniami i konsekwencjami, zarówno dla pracodawców, jak i dla samych cudzoziemców. W niniejszym

  • Komputery poleasingowe Poznań

    Komputery poleasingowe Poznań

    Wprowadzenie Komputery poleasingowe to coraz popularniejsza opcja dla osób i firm, które szukają ekonomicznego rozwiązania, ale nie chcą rezygnować z wysokiej jakości sprzętu. Poznań jest miastem, w którym można znaleźć wiele interesujących ofert dotyczących komputerów poleasingowych. W tym artykule przyjrzymy się temu rynkowi w Poznaniu i omówimy, dlaczego warto rozważyć zakup komputera poleasingowego w tym