Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nie można było liczyć na tak doskonałe komputery, jakie możemy zakupić obecnie w sklepach. To właśnie lata dziewięćdziesiąte kojarzą się wielu osobom z pierwszym kontaktem z urządzeniami stacjonarnymi. Komputery stacjonarne były kilkadziesiąt lat temu mocno ograniczone w możliwości technologiczne i na pierwszych lekcjach informatyki używało ich się przede wszystkim do rysowania i pisania w ogólnodostępnych programach.

Pierwsze lekcje

Wiele osób, które miały okazję korzystać z komputerów w latach 90 doskonale pamięta pierwsze lekcje na tych urządzeniach. Towarzyszyła im bardzo duża satysfakcja gdyż była to niesamowita nowość. Na pierwszych lekcjach informatyki sprawdzało się podstawowe funkcje oferowane wtedy przez producentów tego sprzętu i uczyło się pisać i używać wielu innych programów. Wraz z upływem lat komputery zaczęły być coraz bardziej funkcjonalne aż do teraz, kiedy to mamy okazję korzystać ze świetnych laptopów, które dają wiele możliwości.

Komputery stacjonarne

Oczywiście w dalszym ciągu wiele osób posiada w domach komputery w formie stacjonarnej i służą one przede wszystkim w pracy specjalistom, oraz graczom komputerowym. Większość osób posiada również zarówno laptopa jak i wyżej opisany komputer stacjonarny. Oczywiście obecnie dużo wygodniej jest korzystać z komputerów przenośnych i to właśnie laptopy bardzo ułatwiają nam codzienne życie. Możemy je ze sobą zabrać zarówno na wycieczkę jak i do pracy i korzystać z ich pomocy.

Gry komputerowe

Na komputer stacjonarny można również popatrzeć z perspektywy gier komputerowych, które bardzo mocno się rozwinęły. Te, które były dostępne na komputerach stacjonarnych nie zainteresowały by ocenie nawet małych dzieci i nie wzbudziły żadnych pozytywnych odczuć na tle obecnych produkcji. Nie ma się jednak co dziwić, gdyż w latach 90 technologie dopiero się rozwijały i było bardzo ciężko o to, aby któraś z firm wyprodukowała choćby w kilku procentach podobną grę do tych tworzonych obecnie.