Viera TH-50PZ850A to prawdziwy klejnot wśród telewizorów plazmowych. Panasonic o którym mowa jest właściwie wizytówką całej firmy w dziedzinie telewizorów. Oferuje wszystko to, czego spodziewałbyś się po sprzęcie z najwyższej półki.

Pod względem designu jest to całkiem elegancki telewizor, ale nie jakoś wyjątkowo. Cała rama wykonana jest w matowo czarnym kolorze, jest całkiem podatny na ślady palców, dlatego wymaga częstego czyszczenia.

Podczas instalacji możesz wybrać, czy chcesz go umieścić na stojaku czy też powiesić na ścianie. Niewidoczne, wbudowane głośniki stereo są bardzo efektywne i zapewniają doskonałą czystość dźwięku. Jest to 50-calowy telewizor, którego wielkość sprawia, że manewrowanie nim nie jest łatwe. Wyposażony został w ogromną ilość gniazd, jak na przykład HDMI, S-video, VGA czy wejście na karty pamięci, które obsługuje karty typu microSD, SDHC, SD a MMC. Dzięki temu zdjęcia i filmy z aparatu możesz oglądać bezpośrednio w telewizorze.

Jeśli będziesz chciał w pełni wykorzystywać potencjał telewizora, wypróbuj go w ciemnym pomieszczeniu. Wtedy zauważysz wszystkie jego zalety, jak na przykład doskonałe odtworzenie kolorów, ostrość i całkowite nasycenie obrazu. Oferuje szeroką skalę kątów widzenia, dlatego wszyscy widzowie będą mieli dobrą widoczność bez straty na jakości obrazu. Viera TH-50PZ850A wyposażona została we wspaniały Game mode, co ucieszy amatorów gier na konsolę. Testowalismy gry Need For Speed ProStreet i Ridge Racer 7 na konsolach Xbox 360 a PS3. Wszystko było w porządku, wrażenia z tych szalonych wyścigów były naprawdę wyjątkowe. Natomiast nie podobała nam się obsługa telewizora z odległości, z powodu słabej reakcji i zasięgu, niezbędne jest zbliżenie się do telewizora.

Panasonic Viera TH-50PZ850A to wyraźnie ponadstandardowy telewizor plazmowy. W tej klasie lepszego 50-calowego telewizora prawdopodobnie nie znajdziesz. Bardzo nam się podobała doskonała jakość obrazu, wspaniały Game mode i wystarczająca ilość gniazd.

Plusy

  • bardzo dobre odwzorowanie kolorów
  • czystość dźwięku
  • funkcjonalność
  • duży kąt widzenia
  • telewizor jest stosunkowo lekki
Wady
  • cena
  • stosunkowo słaby zasięg pilota