W związku z tym, że coraz więcej iPhone’a 12 przecieka na powierzchni, a także szczegóły konstrukcyjne nadchodzących flagowych telefonów Apple, widzimy coraz więcej projektów opartych na tych przeciekach. A teraz mamy do czynienia z nowym zestawem renderów, które ożywiają wszystkie plotki.

Stworzone przez sveteapple, te nowe rendery pokazują, jak iPhone 12 Pro może wyglądać poprzez wizualizacje 3D. Pomyśl o płaskich krawędziach, mniejszym nacięciu i smuklejszej konstrukcji. Z tak eleganckim wyglądem, można by pomyśleć dwa razy o podniesieniu iPhone SE 2020 i jego duże ramki, mimo bardzo niskiej cenie 399 dolarów.

Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć w tym iPhone’ie 12 Pro jest to, że zaokrąglone boki zostały zastąpione płaskimi krawędziami, które są inspirowane przez iPad Pro 2020. Kilka źródeł potwierdziło estetykę tego iPada i nadaje on flagowemu modelowi Apple bardziej futurystyczny charakter.

Na renderach Apple zastosowano te same materiały, co poprzednio, boki ze stali nierdzewnej i tył ze szkła matowego, ale wyeliminowanie krzywizny sprawia, że taśma stalowa wyskakuje bardziej.

Svetapple mówi, że nowy iPhone 12 Pro będzie cieńszy o jeden milimetr, a jego konstrukcja z pewnością wygląda na bardziej elegancką niż iPhone 11 Pro. Strona twierdzi, że Apple będzie musiał przeprojektować swoją baterię, jeśli chce utrzymać pojemność i że pozycja karty SIM może się zmienić.

Jeśli chodzi o opcje kolorów, słyszeliśmy, że Apple pracuje na ciemnoniebieskim iPhone 12, ale są inne odcienie w mieszance tutaj. Jest też kolor oliwkowo-zielony, biały i szary.

Widzieliśmy już kilka raportów, że nacięcie kurczy się na 6,1-calowym iPhone 12 Pro i 6,7-calowym iPhone 12 Pro Max, więc ta konstrukcja zapewnia podgląd. Nacięcie na pewno nie jest tak szeroki jak nacięcie na iPhone 11 Pro serii, więc mam nadzieję, że będzie mniej rozpraszające tym razem wokół. Jak Apple to zrobi? Poprzez rzekome przeniesienie głośnika na górę ramki.

Kolejną dużą zmianą jest czterokamerunkowa tablica z tyłu telefonu. Czwarty obiektyw nie robi zdjęć, choć jest to skaner LiDAR, który podobno przychodzi do obu iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max. Podobnie jak iPad Pro 2020, skaner LiDAR będzie współpracował z nową falą aplikacji rzeczywistości rozszerzonej z dużo lepszym wyczuwaniem głębi na większą odległość.

W tym przypadku skaner LiDAR znajduje się w prawym dolnym rogu uderzenia aparatu, a lampa błyskowa True Tone przesuwa się do środka matrycy. Plotka głosi, że iPhone Pro będzie oferować większy i ostrzejszy czujnik tym razem wokół, ewentualnie do 64 megapikseli dla głównego obiektywu szerokokątnego.

Ludzie w Svelteapple mówią, że są w 80% pewni, że patrzymy na prawdziwą ofertę tutaj dla iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max. Po użyciu tego samego języka projektowania przez trzy lata sięgające do iPhone X, byłoby to najbardziej pożądane zmiany.