Ostatnio dodane:
 |  | 

Biznes i Finanse

Odszkodowanie za błąd lekarski

Każdy mieszkaniec Polski może dochodzić roszczeń, jeśli uważa, że ucierpiał w wyniku błędnej decyzji lekarza w trakcie leczenia dowolnej choroby. Wniosek w takiej sprawie pacjent składa do specjalnej komisji działającej przy urzędach wojewódzkich.

Dokument taki powinien zawierać, oprócz niezbędnych danych, przede wszystkim okoliczności zaistnienia sytuacji oraz wskazanie błędu, jakiego dopuścił się lekarz. Pacjent wskazuje też sumę, jakiej domaga się do zapłaty. Należy jednak pamiętać o tym, że odszkodowanie za błąd lekarski nie może być dowolnie wysoką kwotą wymyśloną przez pacjenta, a ma swoje limity. W przypadku szkody na zdrowiu maksymalna kwota to 100 tysięcy złotych, a w przypadku śmierci rodzina lub spadkobiercy zmarłego mogą otrzymać maksymalnie 300 tysięcy.
Komisja, która bada okoliczności zaistnienia szkody, oprócz uzasadnienia proponuje również kwotę odszkodowania. Jeżeli pacjent nie zgadza się z decyzją może wnieść sprawę do sądu i w ten sposób żądać wyższej kwoty odszkodowania.

odszkodowanie-za-blad-lekarski

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zatrudnienie cudzoziemca: Wyzwania i korzyści

    Zatrudnienie cudzoziemca: Wyzwania i korzyści

    Wprowadzenie W obecnych czasach globalizacji i rosnącej mobilności ludzi, zatrudnianie cudzoziemców staje się coraz bardziej powszechne. Cudzoziemcy mogą wnosić nowe umiejętności, doświadczenie i perspektywy, które mogą przyczynić się do wzrostu gospodarczego i różnorodności kulturowej. Jednak zatrudnienie cudzoziemców wiąże się również z pewnymi wyzwaniami i konsekwencjami, zarówno dla pracodawców, jak i dla samych cudzoziemców. W niniejszym

  • Komputery poleasingowe Poznań

    Komputery poleasingowe Poznań

    Wprowadzenie Komputery poleasingowe to coraz popularniejsza opcja dla osób i firm, które szukają ekonomicznego rozwiązania, ale nie chcą rezygnować z wysokiej jakości sprzętu. Poznań jest miastem, w którym można znaleźć wiele interesujących ofert dotyczących komputerów poleasingowych. W tym artykule przyjrzymy się temu rynkowi w Poznaniu i omówimy, dlaczego warto rozważyć zakup komputera poleasingowego w tym