Ostatnio dodane:
 |  | 

Biznes i Finanse

Odszkodowanie za błąd lekarski

Każdy mieszkaniec Polski może dochodzić roszczeń, jeśli uważa, że ucierpiał w wyniku błędnej decyzji lekarza w trakcie leczenia dowolnej choroby. Wniosek w takiej sprawie pacjent składa do specjalnej komisji działającej przy urzędach wojewódzkich.

Dokument taki powinien zawierać, oprócz niezbędnych danych, przede wszystkim okoliczności zaistnienia sytuacji oraz wskazanie błędu, jakiego dopuścił się lekarz. Pacjent wskazuje też sumę, jakiej domaga się do zapłaty. Należy jednak pamiętać o tym, że odszkodowanie za błąd lekarski nie może być dowolnie wysoką kwotą wymyśloną przez pacjenta, a ma swoje limity. W przypadku szkody na zdrowiu maksymalna kwota to 100 tysięcy złotych, a w przypadku śmierci rodzina lub spadkobiercy zmarłego mogą otrzymać maksymalnie 300 tysięcy.
Komisja, która bada okoliczności zaistnienia szkody, oprócz uzasadnienia proponuje również kwotę odszkodowania. Jeżeli pacjent nie zgadza się z decyzją może wnieść sprawę do sądu i w ten sposób żądać wyższej kwoty odszkodowania.

odszkodowanie-za-blad-lekarski

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Airmax Internet: Przyszłość Komunikacji i Transformacja Technologiczna

    Airmax Internet: Przyszłość Komunikacji i Transformacja Technologiczna

    Wstęp: W erze cyfrowej, w której obecnie żyjemy, dostęp do szybkiego i niezawodnego Internetu stał się jednym z kluczowych elementów współczesnego życia. Przedsiębiorstwa, instytucje edukacyjne, rządy i jednostki na całym świecie korzystają z Internetu, aby utrzymywać kontakt, przekazywać informacje i korzystać z usług. Airmax Internet, jako innowacyjny dostawca usług internetowych, zrewolucjonizował rynek telekomunikacyjny, dostarczając nie

  • Chcąc pracować Praca na terenie Unii Europejskiejjako stomatolog

    Chcąc pracować Praca na terenie Unii Europejskiejjako stomatolog

    W 2004 roku nasz kraj stał się członkiem Unii Europejskiej. Oznacza to dla nas między innymi możliwości poszukiwania pracy we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Od kiedy przestały obowiązywać okresy przejściowe możemy poszukiwać pracy w dowolnie wybranym kraju należącym do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, czyli we wszystkich krajach Unii Europejskiej, ale także w Norwegii i w