Zakup dobrego komputera gamingowego jest niemałym wydatkiem, jednak zwykle koszty nie kończą się w tym miejscu. PC gamingowy wymaga dokupienia dobrego monitora, peryferiów, a pasjonaci z pewnością uzupełnią go także o inne gadżety. Jakie sprzęty i akcesoria warto kupić? Czy komputer gamingowy można „tuningować”? Dzięki dobrze dobranym akcesoriom osiągnięcie jeszcze lepszych sukcesów w grze jest na wyciągnięcie ręki, a profesjonalnie wyglądający sprzęt może stać się ozdobą w pokoju gracza.

Rozgrywka pełna koloru – peryferia PC gamingowego

Zarówno profesjonalni gracze, jak i hobbyści nie wyobrażają sobie gry bez dobrej jakości peryferiów do PC gamingowego. W sklepach można znaleźć cały szereg dedykowanych dla graczy produktów, zarówno o charakterze bardziej profesjonalnym, jak i podstawowym. Komputer gamingowy powinny uzupełnić między innymi:

  • mysz dla gracza, o wysokiej lub zmiennej czułości, w ergonomicznym kształcie,
  • klawiatura gamingowa z szybkimi, niezawodnymi przełącznikami,
  • słuchawki z mikrofonem, multimedialne,
  • podkładka pod mysz zapewniająca optymalne prowadzenie wskaźnika.

Cechą charakterystyczną dużej części akcesoriów dla graczy, które można podpiąć pod PC gamingowy jest ich barwne, często zmienne podświetlenie – sprawdź takie propozycje tutaj. To efektowna tendencja urozmaicająca rozgrywkę, ułatwiająca również granie nocą, po ciemku.

Komputer gamingowy – te gadżety warto znać

Obok typowych peryferiów komputerowych, na które zwykle decydują się gracze dysponujące komputerem gamingowym, bardzo często używane są gadżety do sprzętu tej klasy. To na przykład dedykowany zestaw podświetlenia do obudowy, który podnosi walory estetyczne zestawu. Funkcjonalność może natomiast rozszerzyć przełącznik KVM przydatny przy posiadaniu drugiej maszyny na przykład do nauki czy pracy. PC gamingowy można również połączyć z zestawem do gier wyścigowych – kierownicą oraz pedałami. Niektóre gry czy ich wielbiciele mogą również, zamiast gry na klawiaturze preferować kontroler, który również warto posiadać do komputera do gier.