Najlepsze telefony zapewniają doskonałe aparaty fotograficzne, wydajność potrzebną do wielozadaniowości i wytrzymałość pozwalającą przetrwać cały dzień. Ale w tej kategorii na pewno nie jest to jeden rozmiar pasujący do wszystkich.

Dlatego rekomendując najlepsze telefony uwzględniamy wszystkie rodzaje kupujących i ich potrzeby. Niektórzy mogą woleć mieć największy możliwy wyświetlacz wraz z najbardziej zaawansowanymi specyfikacjami. A inni są zadowoleni z solidnego telefonu klasy średniej, który dostarcza wszystkie podstawowe informacje bez poczucia, że jest tani.

Najlepsze telefony z systemem Android
Przegląd iPhone’a SE 2020: Najlepszy telefon za 399 dolarów w historii
Poniżej 400 dolarów: Najlepsze tanie telefony
Jednymi z największych trendów w dziedzinie telefonów są obecnie telefony składane i 5G. Nie sprzedajemy jeszcze telefonów składanych, ponieważ nadal istnieją obawy co do trwałości tych typów urządzeń i są one zazwyczaj bardzo drogie. Jesteśmy wyżej w przypadku telefonów 5G, ponieważ sieci w końcu zaczynają się zapełniać i zapewniają imponujące prędkości.

Inną tendencją jest to, że ceny telefonów pełzają w górę dla telefonów flagowych, jak najnowsza linia Samsung Galaxy S20 zaczyna się od $999 i idzie do $1.399. Ale istnieje również wiele cenowych telefonów, w tym nowy iPhone SE za 399 dolarów. Nasza lista najlepszych telefonów ma coś dla każdego.

Jakie są najlepsze telefony?

Jak wynika z naszych testów, iPhone 11 jest najlepszym telefonem dla większości ludzi, ponieważ robi świetne zdjęcia, ma jasny wyświetlacz i oferuje długą żywotność baterii. Jest to świetny wybór za mniej niż 700 dolarów. A jeśli potrzebujesz zaoszczędzić jeszcze więcej, ale nadal chcesz mieć iPhone’a, nowy iPhone SE na 2020 rok jest odpowiedzią, za jedyne 399 dolarów.

Ci, którzy są chętni do splurge powinny sprawdzić iPhone 11 Pro Max, który oferuje teleobiektyw, bardziej kolorowy wyświetlacz OLED i jeszcze większą wytrzymałość. Zwykły iPhone 11 Pro jest dobry, ale jego żywotność baterii nie jest tak długa, jak iPhone’a Maxa. Na budżet? Nowy iPhone SE ma niesamowitą wartość 399 dolarów, oferuje procesor A13 Bionic i bardzo dobre aparaty fotograficzne w kompaktowej obudowie.

Jeśli chodzi o telefony z systemem Android, naszym najlepszym wyborem jest teraz OnePlus 8 Pro. To może być najdroższa słuchawka OnePlus kiedykolwiek zrobił, ale wynik jest urządzeniem, które może iść do siebie z najlepszych innych producentów telefonów z systemem Android mają do zaoferowania.

Obejmuje to Samsung, który sprawia, że Samsung Galaxy S20 Plus i Samsung Galaxy S20. Oba okręt flagowy oferuje gładkie wyświetlacze 120Hz, 5G możliwości i ulepszone kamery, które robią lepsze zdjęcia w każdych warunkach oświetleniowych.

Samsung Galaxy S20 Ultra dodaje 10x bezstratny zoom i ogromny 6,9-calowy ekran, który działa całkiem dobrze, ale za 1.399 dolarów, że telefon premium jest tylko dla użytkowników energii. Na przeciwnym końcu spektrum cenowego, Google Pixel 3a (poniżej 400 dolarów) oferuje świetny aparat za agresywną cenę, choć wkrótce pojawi się następca.

Oto najlepsze telefony na rynku w tej chwili.

Najlepsze telefony, jakie można dziś kupić

1. iPhone 11

Najlepszy telefon dla większości ludzi

Najlepszy telefon dla osób, które nie chcą wydawać pieniędzy w pakiecie, iPhone 11 ma zabójcze podwójne kamery i tańszą cenę niż iPhone 11 Pro. Za bardzo rozsądną cenę 699 dolarów, iPhone 11 oferuje zadziwiająco dobre zdjęcia w słabym oświetleniu w trybie nocnym, a także nowy ultra-szeroki obiektyw, który pozwala zmieścić się w większej liczbie obiektów lub scen z jego 120-stopniowym polem widzenia. Osobom, które nie mają problemów z poruszaniem się w terenie, udostępniono również poważny upgrade – aparat 12-MP, który automatycznie przełącza się na szerszy widok po przełączeniu telefonu w tryb krajobrazowy.

6,1-calowy wyświetlacz LCD w iPhone’ie 11 nie jest OLED-great, ale jest kolorowy i jasny. Niesamowity procesor A13 Bionic, długa żywotność baterii i możliwość wyboru sześciu kolorów sprawiają, że iPhone 11 zwycięża.

2. OnePlus 8 Pro

Najlepszy telefon z systemem Android

OnePlus 8 Pro to fantastyczna wartość, ponieważ pakuje tak wiele funkcji w telefon, który kosztuje mniej niż którykolwiek z nowych telefonów Samsung Galaxy S20. Otrzymujesz wydajność, która może pasować do każdego wiodącego telefonu i wspaniały wyświetlacz z szybką częstotliwością odświeżania 120 Hz dla śmiesznie płynnego przewijania. Jeszcze lepiej, OnePlus nie zmusza do obniżenia rozdzielczości dla tego odświeżania 120Hz w sposób, w jaki robią to ostatnie telefony Samsung.

Wybranie najszybszej częstotliwości odświeżania może skrócić żywotność baterii, ale ustaw częstotliwość odświeżania ekranu na 60Hz i możesz spodziewać się ponad 11 godzin pracy na baterii – znacznie wyprzedzając to, co przeciętny smartfon może zrobić w teście baterii. OnePlus 8 Pro staje się pierwszym telefonem OnePlus obsługującym ładowanie bezprzewodowe; co więcej, jest to najszybsze ładowanie bezprzewodowe, jakie kiedykolwiek widzieliśmy.

Inne telefony są wyposażone w bardziej wydajne aparaty, ale OnePlus 8 Pro cztery tylne obiektywy wykonane capably w naszych testach, czasami dając wyniki, które pasują do tego, co najlepsze aparaty telefoniczne mają do zaoferowania. Jeśli chcesz mieć wspaniałe urządzenie z systemem Android, OnePlus 8 Pro jest dowodem, że nie musisz wydawać więcej niż 1000 dolarów, aby go zdobyć.

3) iPhone SE 2020

Nowe targowanie się wśród najlepszych telefonów

iPhone SE 2020 znajduje się na podium naszej listy najlepszych telefonów, ponieważ zapewnia wyjątkową moc za mniej niż 400 dolarów. Chipset A13 Bionic wewnątrz nowego iPhone’a SE jest taki sam jak w iPhone’ie 11 i iPhone’ie 11 Pro. To rzadki wyczyn, aby zobaczyć flagowy procesor wewnątrz urządzenia, które jest tak niedrogie, i to sprawia, że iPhone SE daleko i daleko najlepszą wartość w segmencie telefonów budżetowych.

Ale nie chodzi tylko o ten nikczemnie szybki procesor. Najnowszy dziecięcy telefon iPhone ma również solidną kamerę jednoobiektywową o rozdzielczości 12 megapikseli, bezprzewodowe ładowanie, wodoodporność IP67 i doskonałą jakość wykonania. Wyrazem tego jest bardzo przestarzała konstrukcja iPhone’a SE, dzięki jego korzeniom z iPhone’a 8 – choć zwolennicy Touch ID i użytkownicy, którym zależy na bardziej kompaktowej słuchawce, mogą przeoczyć to na korzyść wszystkiego, co oferuje iPhone SE.