Twoje noworoczne postanowienia są niczym. Właściciel największego dobrowolnego spisu ludzi i wszelkich możliwych informacji na ich temat, ma już noworoczne postanowienie, którego nie przebijesz:

My personal challenge for 2016 is to build a simple AI to run my home and help me with my work. You can think of it kind of like Jarvis in Iron Man.

I’m going to start by exploring what technology is already out there. Then I’ll start teaching it to understand my voice to control everything in our home — music, lights, temperature and so on. I’ll teach it to let friends in by looking at their faces when they ring the doorbell. I’ll teach it to let me know if anything is going on in Max’s room that I need to check on when I’m not with her. On the work side, it’ll help me visualize data in VR to help me build better services and lead my organizations more effectively.

W roku 2016 chciałby stworzyć sztuczną inteligencję, która będzie mogła pełnić funkcję jego prywatnego, domowego asystenta – trochę jak Jarvis z filmu Iron Man.

A.I. powinno rozpoznawać jego głos i umożliwiać sterowanie wszystkim co wchodzi w skład domu, np. muzyka, światło, temperatura, itd. Zuckerberg nauczy je rozpoznawać twarze przyjaciół, po to aby mogli być wpuszczani do domu zaraz po tym, jak zadzwonią dzwonkiem do drzwi. W kwestiach typowo rodzinnych, takie A.I. będzie mogło na przykład obserwować jego dziecko i informować, że w tej chwili wymagana jest dodatkowa uwaga rodzica. W tematach typowo zawodowych, domowa sztuczna inteligencja zapewni Markowi lepsze wizualizacje danych w przestrzeni VR, co przełoży się na budowanie lepszych mechanizmów do inwigilowania ludzkości za pośrednictwem Facebooka.