SkyCash to uniwersalny system płatności przez telefon komórkowy, zapewniający intuicyjne i natychmiastowe przelewy z zachowaniem bezpieczeństwa na poziomie bankowości on-line i kart płatniczych. Stosowany jest m.in. do kupowania biletów komunikacji miejskiej i kolejowych, płatności za parkowanie, zasilania telefonów na kartę, wypłacania gotówki z bankomatów, kupowania biletów do kina, a także do rozliczeń pomiędzy znajomymi i płatności za domowe rachunki.

Podczas tegorocznej Gali Mobility Trends SkyCash otrzymał nagrodę Złoty Bell w konsumenckiej kategorii „Aplikacja roku 2013”. W kwietniu br. usługa mobiParking została uhonorowana nagrodą Lokalizator Roku 2014, przyznaną w kategorii aplikacji dla kierowców. Statuetka została wręczona podczas konferencji Navigation Trends for Drivers, wydarzenia dedykowanego kierowcom oraz usługom, które ułatwiają im funkcjonowanie za kierownicą.

Serwis nie spoczywa na laurach i pozyskuje kolejnych partnerów do współpracy. Tym razem jest to PKP Intercity – operator kolejowy specjalizujący się w krajowych i międzynarodowych przewozach dalekobieżnych.

SkyCash i PKP Intercity rozpoczęły pilotaż nowego narzędzia umożliwiającego kupowanie biletów przez komórkę. Rozwiązanie umożliwi zakup kilku biletów w jednej transakcji i będzie działać przez całą dobę. Użytkownicy aplikacji otrzymują również fakturę VAT. Dzięki aplikacji mobilnej SkyCash pasażerowie PKP zyskają możliwość korzystania z nowego sposobu zakupu biletów. Za pomocą aplikacji będzie można kupować bilety na wszystkie połączenia krajowe PKP Intercity, obsługiwane przez pociągi EIC oraz TLK. Start usługi zaplanowano na przełom listopada i grudnia 2014 roku.

Rozwijamy nowoczesne kanały sprzedaży, które oszczędzają czas naszych Klientów i ułatwiają im planowanie podróży.

Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity.

Wystarczy, że wyszukasz połączenie w aplikacji oraz określisz parametry (liczba biletów, rodzaj zniżki, klasę i rodzaj wagonu). Po dokonaniu płatności kartą lub środkami zgromadzonymi na koncie SkyCash bilet zostaje automatycznie zapisany w pamięci urządzenia, w zakładce „Kontrola”. Tym samym, podczas podróży nie musimy mieć połączenia z Internetem. Dodatkowo wszystkie bilety otrzymujemy na nasz adres e-mail. Nie będzie również problemów ze zwrotem biletów. Zrobimy to w aplikacji bez konieczności udawania się do dworcowej kasy.

Rozwiązanie pozwoli pasażerom PKP Intercity kupować bilety przez komórkę 24 godziny na dobę. W wielu miastach, w których pociągi PKP Intercity są codziennie obecne, system oferuje również płatności za parkowanie i bilety komunikacji miejskiej. Wystarczy raz zapłacić komórką za podróż, aby na zawsze zapomnieć o papierowych biletach. Sprawia to wygoda naszego rozwiązania.

Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash.

Bezpłatną aplikację można pobrać wpisując w przeglądarce telefonu adres m.skycash.com, wysyłając pustego SMS-a na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego) lub korzystając z dedykowanego sklepu z aplikacjami (iOS, Android, Windows Phone). Obecni użytkownicy będą mogli korzystać z nowej usługi bezpośrednio po uruchomieniu SkyCash, bez konieczności przeprowadzania dodatkowej aktualizacji.