Wypad w góry to świetny sposób na zimowy odpoczynek od codziennych zajęć.
To możliwość sprawdzenia się zarówno na szlaku górskim, jak i podczas jazdy na nartach czy na desce.

Wielu fanów zimowego szaleństwa kocha ekstremalne formy wypoczynku, co z równie wielkim zaangażowaniem starają się zapisywać na różnych nośnikach cyfrowych.

Aby było to możliwe, a przy tym wygodne i pewne, niezbędne jest zaopatrzenie się w kamerę, najlepiej sportową. Ten niewielki gadżet został tak zaprojektowany, by nie tylko nagrywał obraz w wysokiej jakości oraz dźwięk HD, ale także by można było w komfortowy sposób przyczepić go do kasku, nart, deski snowboardowej czy latem do ramy roweru lub naszego ciała. Takie możliwości montażu zapewniają specjalne uchwyty dostosowane do miejsca, z którego kamera ma nagrywać aktywność użytkownika.

Pośród dostępnych na rynku kamer znajdziemy rzecz jasna modele droższe i tańsze. Za wersję dla profesjonalistów należy zapłacić zwykle grubo ponad 1.000 zł, z kolei bardziej amatorskie kamery, aczkolwiek wciąż dobrej jakości, można kupić poniżej 1.000 zł.

Na co warto zwróć uwagę przy zakupie kamery sportowej typu GoPro:

  • jakość obrazu – kamery nagrywające w HD, Full HD czy 4K są najbardziej pożądane
  • szerokokątny obiektyw (np. 137 st lub 170 st) ze stabilizacją obrazu (zarówno w trybie foto jak i wideo) jest dużą zaletą dla nagrywania większego obszaru przy minimalizacji drgań urządzenia
  • wbudowane WiFi, NFC lub bluetooth do kontroli za pośrednictwem smartfona (lub innego urządzenia mobilnego) oraz przesyłania nagrań
  • niewielka waga oraz odporność na zabrudzenia i wodę
  • funkcja nagrywania w zwolnionym tempie (SlowMo) lub TimeLapse dla bardziej efektownych ujęć
  • pojemna bateria zapewniająca długi czas pracy
  • wbudowany kolorowy ekran dla szybkiego podglądu nagrania
  • dodatkowe funkcje sprzętowe jak i software’owe zapewniające lepszą jakość nagrania w kiepskich warunkach oświetleniowych, redukcję szumów mikrofonu czy możliwość montażu na różne sposoby (opcjonalne lub dostępne w zestawie uchwyty)