Ostatnio dodane:
 |  | 

Biznes i Finanse

Jakie znaczenie ma statystyka w ekonomii?

Statystyki są metodologią konieczną w dziedzinie statystyki oraz są wykorzystywane do zbierania, analizowania i oceny danych. Ekonomia w dużej mierze bazuje na wykorzystywaniu danych statystycznych.
Obie sfery ekonomii: makroekonomia i mikroekonomia, korzystają z danych statystycznych. Obszary, które interesuje ekonomia to koszty produkcji, konsumpcji, handel krajowy i zagraniczny. W celu opracowania różnych hipotez ekonomiści potrzebują danych statystycznych. Dzięki tym informacjom mogą porównywać dane.
Mając dane statystyczne można badać związek między tym co zaszło w przeszłości i obserwować trendy.

W ekonomii pojawił się nowy rodzaj statystyki, zajmującej się analizowaniem tzw. szarej strefy w gospodarce. To stosunkowo nowa dziedzina, której definicja została opracowana na konferencji statystyków.

Firmy korzystają z danych statystycznych, aby  zorientować się w preferencjach klientów, sprawdzić jakość produktów, produktów rynkowych, kosztów szacunkowych i podejmować decyzje. Statystyka jest niezwykle dokładną metodą badawczą. Wydaje się, że nie byłoby możliwości, aby ekonomia mogła rozwijać się bez statystyki.

jakie-znaczenie-ma-statystyka-w-ekonomii

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zatrudnienie cudzoziemca: Wyzwania i korzyści

    Zatrudnienie cudzoziemca: Wyzwania i korzyści

    Wprowadzenie W obecnych czasach globalizacji i rosnącej mobilności ludzi, zatrudnianie cudzoziemców staje się coraz bardziej powszechne. Cudzoziemcy mogą wnosić nowe umiejętności, doświadczenie i perspektywy, które mogą przyczynić się do wzrostu gospodarczego i różnorodności kulturowej. Jednak zatrudnienie cudzoziemców wiąże się również z pewnymi wyzwaniami i konsekwencjami, zarówno dla pracodawców, jak i dla samych cudzoziemców. W niniejszym

  • Komputery poleasingowe Poznań

    Komputery poleasingowe Poznań

    Wprowadzenie Komputery poleasingowe to coraz popularniejsza opcja dla osób i firm, które szukają ekonomicznego rozwiązania, ale nie chcą rezygnować z wysokiej jakości sprzętu. Poznań jest miastem, w którym można znaleźć wiele interesujących ofert dotyczących komputerów poleasingowych. W tym artykule przyjrzymy się temu rynkowi w Poznaniu i omówimy, dlaczego warto rozważyć zakup komputera poleasingowego w tym