HTC udostępniło długo wyczekiwaną aktualizację dla kultowego już smartofna HTC Desire. Piernik miał się pojawić na niegdyś flagowy model HTC, potem jednak ogłoszono, że taka aktualizacja nie będzie możliwa. Jednak już następnego dnia HTC zmieniło zdanie i zapowiedziało update do Android 2.3 Gingerbread dla modelu Desire.

W przeciwieństwie do poprzednich aktualizacji ta nie jest dostępna za pośrednictwem usługi FOTA. Czyli nie pobierzemy jej przez WiFi jednym kliknięciem, na ekranie naszego smartfona. Ale będziemy potrzebować do tego komputera, kabla microUSB i wolnych kilkunastu minut.

Zapraszam do tutoriala krok po kroku, który przeprowadzi Was przez proces aktualizacji oprogramowania do wersji Android 2.3 Gingerbread w HTC Desire.

Przewodnik jak zaktualizować oprogramowanie
HTC Desire do Android 2.3 Gingerbread:

1) Wchodzimy na stronę http://developer.htc.com/ i pobieramy „Android 2.3 (Gingerbread) Upgrade for HTC Desire” który zajmuje 161MB
2) Następnie musimy sprawdzić kilka rzeczy:
– Czy mamy naładowaną baterię (minimum 3 kreski)
– Czy mamy zainstalowany na komputerze pakiet HTC Sync (do pobrania ze strony HTC )
– Czy mamy wyłączoną blokadę ekranu telefonu
3) Podpinamy telefon i wybieramy tryb HTC Sync
4) Wracamy do pobranej w 1. punkcie aktualizacji i ją wypakowujemy i uruchamiamy plik RUU_HTC Desire Android 2.3 Upgrade (Gingerbread)”
5) Akceptujemy kolejne ekrany instalacyjne
6) Następnie musimy poczekać około 10 minut
7) Jak program skończy aktualizacje powiadomi nas o tym specjalny ekran
8) Następnie telefon zacznie się uruchamiać, przywita nas panel konfiguracyjny i to by było na tyle. Właśnie zaktualizowałeś swojego HTC Desire do wersji Android 2.3 Gingerbread.

Jeżeli podczas instalacji pojawi się ekran informujący o braku podłączonego telefonu, sprawdź czy masz zainstalowany pakiet HTC Sync.