Szukasz trenera fitness lub osobistego asystenta? Chcesz mieć coś zgrabnego i zgrabnego w głowie, czy też nagradzasz przede wszystkim funkcję? Aby pomóc w podjęciu decyzji, które urządzenie jest dla Ciebie odpowiednie, przygotowaliśmy ten przewodnik po zakupie najlepszych smartwatchów na rynku.

Ale najpierw uwaga: W całym tym artykule będziemy od czasu do czasu używać terminu „smartwatch”, jak to często robi rynek. Zdajemy sobie sprawę z tego, że niektóre materiały na nadgarstki nie spełniają wszystkich technicznych kryteriów smartwatchingu, ale zrezygnujemy z semantyki na rzecz mówienia o kategorii w szerszym, bardziej inkluzywnym sensie.

Do śledzenia aktywności dziennej

Fitbit to jedna z największych nazwisk w fitness trackerach i smartwatchach, więc nie jest niespodzianką znaleźć na naszej liście nie jedno, ale dwa urządzenia Fitbit. Pierwszy z nich to nasz obecny ulubiony tracker aktywności, Charge 3. Podążając śladami szalenie popularnego Charge 2, najnowszy Charge wearable daje Ci wszystko, czego potrzebujesz w trackerze aktywnościowym, w tym całodobowe monitorowanie tętna, śledzenie odległości i wiele więcej. Posiada on nawet zaawansowane funkcje, takie jak śledzenie sportu i rozpoznawanie aktywności. Smukły, dyskretny i wyposażony we wszystko, czego kiedykolwiek chciałbyś lub potrzebował w monitorze aktywności, Charge 3 jest standardowym nośnikiem tego, czym powinien być fitness tracker.

Dla miłośników siłowni

Jako jeden z najostrzej wyglądających zegarków na naszej liście, Fitbit Versa mógł z łatwością przejść do kategorii „sartorially minded”. Jednak oprócz oferowania zabójczy wygląd, Versa daje użytkownikom również niektóre z najlepszych ogólnych fitness i funkcje śledzenia sportu na rynku, w tym ponad 15 trybów ćwiczeń, optyczny monitor tętna, cztery plus dni życia baterii i lokalne przechowywanie muzyki, dzięki czemu można słuchać wszystkich swoich ulubionych piosenek podczas treningu. Jeśli skupiasz się przede wszystkim na fitness, a chcesz nosić ubranie, które wygląda tak dobrze, jak działa, to sprawdź Fitbit Versa.

Dla biegaczy

Chociaż obejmuje on szeroki zakres aktywności sportowych i fitness, Garmin Forerunner 945 robi jedną rzecz lepiej niż cała reszta: bieganie. Z GPS obliczania odległości, wbudowany monitor tętna i pulsoksymetr, a także jedne z najbardziej wszechstronnych biegania i fizjologiczne metryki dostępne, Forerunner 945 jest naszym wyborem dla użytkowników, których głównym celem jest bieganie. Ponadto oferuje pełen zestaw codziennych zajęć i funkcji śledzenia sportu, na wypadek gdyby Twój maraton zamienił się w triathlon lub jedną z innych wstępnie załadowanych aktywności. Oh, i ta nowa wersja Forerunner pozwala na dodawanie muzyki bezpośrednio do urządzenia, dzięki czemu można słuchać ulubionych utworów podczas biegu.

Dla ludzi, którzy chcą mieć wszystko w jednym miejscu

Smartwatch to nie tylko fitness. Poza śledzeniem sportu i odnowy biologicznej, niektórzy ludzie chcą mieć do dyspozycji smartfon z zaawansowaną funkcją łączności, która umożliwia odbieranie wiadomości tekstowych, e-maili, a nawet rozmów telefonicznych – a także wbudowane aplikacje i funkcje ułatwiające życie, niezależnie od tego, czy chodzi o płacenie za mocha latte prosto z nadgarstka, czy też kierowanie się do metra za pomocą cyfrowego asystenta. Oh, i oni też chcą, żeby to dobrze wyglądało. Dla tego najlepszego w świecie tłumu polecamy Apple Watch Series 4. Z zegarkiem masz wszystko: ostry design, doskonałą kondycję fizyczną i możliwości śledzenia sportu (w tym zupełnie nowe elektrokardiogramy (EKG) i funkcje wykrywania upadków), wiele opcji łączności, dzięki którym nigdy nie przegapisz tekstu ani wiadomości e-mail, a także tysiące aplikacji, które pomogą poprawić każdy aspekt Twojego codziennego życia. Jeśli potrzebujesz noszonego zegarka, który pomoże Ci na siłowni, w biurze i w każdym innym miejscu, Apple Watch Series 4 to smartfon dla Ciebie.

Dla ceniących klasyczny wygląd

Chociaż Samsung Galaxy Watch oferuje wiele podobnych funkcji do Apple Watch Series 4, gdzie naszym zdaniem naprawdę wyróżnia się w kategorii wygląd. Okrągły 1,3-calowy ekran dotykowy AMOLED, smukła konstrukcja i ponadczasowy wygląd sprawiają, że zegarek Galaxy Watch jest tak ostry, jak tylko się da. Niezależnie od tego, czy wybierzesz Midnight Black, Silver czy Rose Gold, zegarek Galaxy Watch będzie pasował do niemal każdego stroju czy okazji. Oh, i jak wspomnieliśmy wcześniej, ma nie tylko wyglądać na świetny zegarek, ma również piękne wnętrze. Oprócz oszałamiającego ekranu Galaxy Watch posiada 4 GB wbudowanej pamięci masowej, Bluetooth, NFC i łączność Wi-Fi, a także posiada klasę wodoodporności IP68. Jeśli szukasz najostrzejszego smartfona na rynku – z funkcjami dopasowania – sprawdź zegarek Samsung Galaxy Watch.