Ostatnio dodane:
 |  | 

Biznes i Finanse

Imieniny Iwony maj

Puszczanie baniek mydlanych- dobre ćwiczenie i wspaniała zabawa.

,,A gdyby bańki mydlane były szklane”

Czy pryskałyby w spotkaniu z drzewem?

Czy leciałyby wysoko do nieba?

Może tam by je spostrzegł sokół

i zabrałby do gniazda

by pisklęta się nie bały mroku”

W dniu 1 grudnia w naszej sali zrobiło się bańkowo, wesoło i kolorowo. ,,Aniołki uśmiechu” robiły bańki mydlane duże, małe, delikatne, magiczne, tęczowe… Wspaniałe było puszczanie baniek, ale była to również niezwykle skuteczna gimnastyka buzi i języka, która sprawiła przedszkolakom dużo radości i wesołej zabawy.

Teatrzyk ,,Pinokio”

Dnia 23 listopada zawitał do nas teatrzyk ,,Blaszany Bębenek”, nasze przedszkolaki wspólnie z dziećmi z Przedszkola Publicznego nr.1 obejrzały spektakl pt. ,,Pinokio”. Żywiołowa i interaktywna gra aktorów oraz wesoła muzyka wywołała burzę oklasków i wielką radość wśród przedszkolaków. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów, pomimo tego, że większość z nich zna już tą bajkę. Były bardzo chętne do współdziałania z aktorami. Spektakl miał dużą wymowę moralna i charakter żartobliwy, uczył i bawił.

KOLOROWE KANAPKI

Zajęcia praktyczne to niezbędny aspekt w procesie wychowawczo- dydaktycznym dziecka przedszkolnego. W związku z tym ,,starszaki” podjęli wielkie wyzwanie i postanowili przygotować smaczne, zdrowe, i kolorowe kanapki na podwieczorek dla wszystkich przedszkolaków.

Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać posługując się nożem. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy, wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnie oraz dbałość o higienę.

Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najbardziej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.

Tego dnia starsza grupa wybrała się także do parku, gdzie wszyscy świetnie się bawili.

MSZA ŚW. Z OKAZJI 202 ROCZNICY URODZIN BŁ. EDMUNDA BOJANOWSKIEGO.

16 listopada w naszej ,,Ochronce” odbyła się Msza Święta z okazji 202 rocznicy urodzin bł. Edmunda Bojanowskiego założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Marii Panny.

Życie bł. Edmunda Bojanowskiego, pokazuje ile dobrego może zdziałać człowiek mający kochające i otwarte na potrzebujących serce. Uważany za prekursora soboru watykańskiego II i apostolstwa świeckich inspiruje do pełnienia bardziej aktywnej roli w kościele i podjęcia większej za niego odpowiedzialności.

Pamięć o tym ,,serdecznie dobrym człowieku” może być dla nas okazją do służby bliźnim i okazywania im miłości miłosiernej.

W tym dniu świętowaliśmy również imieniny pani Klaudynki- wychowawczyni ,,maluszków”. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki występ, prezentując wierszyki z życzeniami, a uśmiech i serdeczny uścisk dopełnił, proste dziecięce słowa.

URODZINKI- LISTOPAD

W dniu 15 listopada urodzinki świętowało aż pięcioro dzieci. Z grupy starszej- Wiktoria, Mateusz oraz Igor, a w grupie młodszej Grzesiu i Maja. W tym szczególnym dla Nich dniu wszyscy razem zaśpiewaliśmy STO LAT. Solenizanci pomyśleli życzenie i zdmuchnęli świeczki na pięknym torcie, który następnie skosztowaliśmy.

Tort oraz ciepłe życzenia w tym dniu powodują wielką radość na twarzach małych jubilatów. Zawsze jest bardzo wesoło, kolorowo, tanecznie i radośnie.

Wiktorio i Maju lilia zakwita, róża opada,

piękny tulipan płateczki składa,

A my Wam składamy piękne życzenia:

zdrowia, szczęścia i powodzenia!

Igorku, Mateuszku i Grzesiu!

Przyleciała mała pszczółka,

powiedziała jej kukułka,

że dziś urodzinki Wasze,

przyjmijcie więc życzenia nasze!

Co to jest Polska?- spytał Jaś w przedszkolu.

-Polska to wieś i las i zboże w polu.

I szosa, którą pędzi do miasta autobus i samolot co leci wysoko nad tobą

-Polska to miasto, strumień i rzeka i komin fabryczny co dymi z daleka

A nawet obłoki co nad nami mkną.

-Polska to także twój rodzinny dom.

Cz. Janczarski

Data 11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dla przedszkolaka te pojęcia są abstrakcyjne, a dla Polaka bardzo ważne.

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszyscy zebraliśmy się w sali, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas- Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

Starsza grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych. Słowem i pieśnią oddały szacunek i miłość do ojczyny. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze przedszkolaki uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Jesienne zabawy w ogrodzie przedszkolnym.

Przedszkolaki bardzo lubią się bawić w ogrodzie przedszkolnym. Mogą biegać, skakać, grać w piłkę, korzystać z urządzeń ogrodowych. Wiadomo bowiem, że ruch jest nieodzownym elementem każdego dziecka oraz niezastąpionym sposobem na wyzwolenie energii, która w nich drzemie, szczególnie gdy mają do dyspozycji cały ogród i grupę kolegów. Gdy pogoda nam sprzyja każdy dzień spędzamy w ogrodzie przedszkolnym lub spacerujemy.

Najlepszą obecnie zabawą dla dzieci stało się zbieranie i podrzucanie liści. Właśnie podczas takich zabaw ruchowych widać świetną integrację z rówieśnikami, uśmiech i wspaniałą zabawę;-)

Konkurs na ,,Najładniejszy Różaniec” rozstrzygnięty!!!

,,Módlcie się, módlcie się, każdego dnia odmawiajcie różaniec”

Jan Paweł II

Uwieńczeniem październikowych rozważań modlitewnych był zorganizowany wewnątrz przedszkolny konkurs na ,,Najładniejszy Różaniec”. Przedszkolaki wraz z rodzicami wykazali się pomysłowości i z zapałem artystów wykonali piękne różańce, niekiedy niezwykle oryginalne. Materiałami, które wykorzystali były: żołędzie, kasztany, orzechy, jarzębiny, drewniane koraliki, chrupki, ciastolina play doh, fasola, uwagę przyciągały również kolorowe koraliki.

Ponieważ pomysłowość i oryginalność okazała się wielka, komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców… w związku z powyższym jury postanowiło , że nagrodzeni zostaną wszyscy uczestnicy konkursu.

Filip Krawczyk

Filip Giera

Szymon Szczepanek

Igor Fijał

Karol Jędo

Dawid Bielaszka

Gabriel Podkówka

Julia Niemiec

Zuzanna Szczepanek

Emilia Lechowicz

Wiktoria Szakuła

Maja Hyjek

Kornelia Opozda

Nikodem Zimoń

Lena Danisz

Jakub Nalepa

Wiktor Kryczka

Spacer na cmentarz.

,,Już od najmłodszych lat uczymy dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, a także pokazujemy, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci”

W piątek 28 października w nawiązaniu do Święta Zmarłych odwiedziliśmy cmentarz, gdzie wspólnie modliliśmy się przy grobach zmarłych Sióstr i Księży oraz za zmarłych członków naszych rodzin. Aby uczcić ich pamięć zapaliliśmy również znicze.

Listopadowe święta to dla nas, dorosłych, czas zadumy, wspominania bliskich i modlitw przy ich grobach. W obchodzeniu Wszystkich Świętych biorą udział całe rodziny, nawet najmłodsi. Wiedza o tym święcie przekazywana jest również w Szkołach i Przedszkolach.

Dzieci udały się również na austriacki cmentarz z I wojny światowej, który znajduje się w środkowej części cmentarza parafialnego.

To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która mam nadzieję pozostanie dzieciom w pamięci.

imieniny-iwony-maj

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Zatrudnienie cudzoziemca: Wyzwania i korzyści

    Zatrudnienie cudzoziemca: Wyzwania i korzyści

    Wprowadzenie W obecnych czasach globalizacji i rosnącej mobilności ludzi, zatrudnianie cudzoziemców staje się coraz bardziej powszechne. Cudzoziemcy mogą wnosić nowe umiejętności, doświadczenie i perspektywy, które mogą przyczynić się do wzrostu gospodarczego i różnorodności kulturowej. Jednak zatrudnienie cudzoziemców wiąże się również z pewnymi wyzwaniami i konsekwencjami, zarówno dla pracodawców, jak i dla samych cudzoziemców. W niniejszym

  • Komputery poleasingowe Poznań

    Komputery poleasingowe Poznań

    Wprowadzenie Komputery poleasingowe to coraz popularniejsza opcja dla osób i firm, które szukają ekonomicznego rozwiązania, ale nie chcą rezygnować z wysokiej jakości sprzętu. Poznań jest miastem, w którym można znaleźć wiele interesujących ofert dotyczących komputerów poleasingowych. W tym artykule przyjrzymy się temu rynkowi w Poznaniu i omówimy, dlaczego warto rozważyć zakup komputera poleasingowego w tym