Wyobraźmy sobie pewną hipotetyczną sytuację. Mianowicie dysponujemy ogromnym kapitałem, a do tego można powiedzieć, że mamy go dzięki temu iż jesteśmy internetowym gigantem. Jest całkiem prawdopodobne, że spróbujemy zainwestować nasze niemałe pieniądze w rozpowszechnienie internetu! Tak właśnie zrobił Facebook, któy aktualnie ma w planach zakup firmy Titan Aerospace za kwotę $60 milionów, co nie jest wielką sumą gdyby to porównać z nabyciem Whatsapp za $19 miliardów.

Tylko po co te całe Titan Aerospace? Okazuje się, że chłopaki z Nowego Meksyku budują drony zasilane solarnie, mogące pozostać w powietrzu aż do pięciu lat. Stanowi to niezwykle cenne narzędzie w rozpowszechnianiu internetu do trudno dostępnych oraz słabo rozwiniętych regionów świata. Brzmi znajomo? Podobnym przykładem może być Projekt Outernet, chociaż tutaj nie będziemy mieli do czynienia z pełnoprawną siecią, gdyż raczej dojdzie do przesyłania wybranych informacji, tylko w jednym kierunku. Inną tego typu inicjatywą jest chociażby Projekt Loon w wykonaniu Google, gdzie wykorzystano balony.

Na zakończenie warto wspomnieć o zeszłorocznej deklaracji Facebooka, związanej z przewodzeniem inicjatywie Internet.org, mającej dążyć do zapewnienia internetu dwóm trzecim populacji świata, która go aktualnie nie posiada. Jak widać planują dotrzymać danego słowa.
——————-
Artykuł sponsorowany:
Autorem tekstu jest strona internetowa https://anonserek.pl/filmy – filmy erotyczne online.