Można zaobserwować, że z roku na rok smartfony z androidem Samsung cieszą się coraz większym zainteresowaniem w porównaniu do telefonów opartych na iOS-ie. Dlaczego zatem rekomendowane jest postawienie na smartfony z androidem?

Pełna personalizacja

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że android jest otwarty na system operacyjny, który opiera swoje działania na jądrze Linuksa. Dla znacznej większości użytkowników jest to jednak tylko i wyłącznie teoria. Dla ludzi najbardziej istotne znaczenie będzie miała praktyka. Godny uwagi jest fakt, że system od Google daje zdecydowanie większe możliwości jeżeli chodzi o personalizację telefonów niż mogłoby się wydawać.Możliwa jest bowiem zmiana nie tylko i wyłącznie nakładki systemowej, ale również wyglądu ikon czy tapety. Jednym z najczęściej wymienianych argumentów przemawiających za androidem są modyfikacje. Oczywiście najbardziej popularną i najstarszą jest CyanogenMod.

Progres Androida i regres iOS

Jak wiadomo na przestrzeni ostatnich lat omawiany system z zielonym robotem odnotował ogromny postęp. Oczywiście nie chodzi w tym przypadku tylko i wyłącznie o czyste oprogramowanie znane np. z Google Pixel 2. Doskonałym przykładem mogą być bardzo wysokie jakości nakładki systemowe MIUI czy OxygenOS by OnePlus. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że zdecydowany progres odnotowała także marka Samsung. Z kolei konkurencyjny iOS niedawno wydał bardzo niedopracowaną wersję mobilnego systemu – iOS 11.

Różnorodność

Należy zdawać sobie sprawę, że omawiany Android to nie tylko i wyłącznie system i nakładki. Jest to przede wszystkim bardzo duża liczba urządzeń produkowanych przez renomowanych producentów. Godny uwagi jest fakt, że obecnie udział androida w rynku przekracza 90%. W oprogramowanie wyposażają swoje telefony takie marki, jak HTC, Sony, Huawei, LG, Xiaomi czy Samsung. Pokazuje to jednoznacznie, jak różnorodny wybór będzie przekładał się na zainteresowanie klienta produktami. Warto również wiedzieć, że bardzo istotnym atutem smartfonów wyposażonych w system Android od firmy Samsung jest wachlarz cenowy.