Coraz częściej zauważyć można osoby, które na swoich telefonach założone mają najprzeróżniejszego rodzaju etui. Niektóre są kolorowe i pstrokate, inne oszczędne i łagodne, a jeszcze inne bardzo elegancko wyglądające. Wszystkie one jednak mają jeden cel – stanowić dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniem telefonu.

Wady stosowania etui na telefon

Pomimo jednak tego, że takie etui ma bardzo ważne zadanie ochronne, w dalszym ciągu spotkać można licznych przeciwników stosowania takiego pokrowca na telefon. Głównym argumentem, który jest przez nich przytaczanym, jest oczywiście znaczne pogorszenie estetyki danego telefonu. Według takich osób bez znaczenia jest np., jak ładny jest dany pokrowiec, ponieważ zawsze będzie on brzydszy niż oryginalna obudowa telefonu.
Innym zarzutem, który stawiany jest takim pokrowcom, jest zwiększenie objętości telefonu, to znaczy powiększenie jego rozmiaru, przez co trudniej mieści się on w kieszeni, a także trudniej się korzysta z niego w sytuacji posiadania pokrowca z klapką. Doskonałe produkty dostępne są na https://www.sferis.pl/etui-do-smartfonow-2132.

Zalety stosowania etui na smartfona

Pomimo jednak tych rzekomych wad, nie da się ukryć, że obecność etui na telefonie ma często wręcz bezcenne zalety. Założenie nawet najsłabszego etui na telefon powoduje, że znacznemu zwiększeniu ulega jego odporność na skutki upadku na podłogę. Często w wyniku takiego upadku telefon w najlepszym wypadku doznaje uszkodzeń obudowy, a najczęściej skutkiem jest pęknięty wyświetlacz, którego naprawa jest niezwykle kosztowna. Bardzo często na tyle jest to droga czynność, że kończy się wymienianiem telefonu na zupełnie nowy egzemplarz.
Powoduje to, że stosunkowo niewielkim kosztem, ponieważ dobre etui rzadko kiedy kosztuje więcej niż 50 złotych, można uniknąć wielotysięcznych wydatków.
Powstaje zatem pytanie, czy nawet w sytuacji bycia po stronie przeciwników stosowania etui ze względów estetycznych lub praktycznych, nie jest to wystarczająco dobry powód, aby takie etui stosować? I właśnie na to pytanie twierdząco odpowiada coraz więcej osób, czego odzwierciedlenie jest widoczna ilość etui na telefonach.