Przenośne nośniki danych są coraz bardziej popularne. Nie ma co się dziwić, ponieważ mamy na swoich dyskach masę zdjęć, filmów czy gier, które nie ważą mało i po prostu już nie wystarcza miejsca na przechowywanie ich na komputerze, a nikt nie chciałby się pozbywać wartościowych rzeczy z jego punktu widzenia. Prawdą jest, że sporą część danych można przenieść również za pomocą pendrivów, jednak nie mają one jeszcze aż takiej pojemności jak dyski twarde oraz są łatwiejsze do zgubienia. Na rynku obecnie można znaleźć dyski w formacie HDD oraz SSD. Na czym polega różnica? Dlaczego warto wybrać dysk SSD? Na te pytania odpowiemy w naszym artykule.

 

Szybkość zapisywania plików

Jeszcze parę lat temu nie było takich problemów, ponieważ istniały tylko dyski HDD i byliśmy przyzwyczajeni do klasycznego zapisu plików, ponieważ nie istniała jakakolwiek alternatywa. Dziś jest o tyle prościej, że na rynku istnieją dyski SSD, które mają zdecydowanie szybszy transfer zapisywania plików, aniżeli te klasyczne. Zdarza się, że trzeba przenosić duże pliki, ważące po kilka GB, gdy istnieje konieczność zmiany sprzętu na nowszy, bądź też formatowania systemu. Korzystanie z klasycznego dysku HDD sprawi, że transfer będzie znacznie wolniejszy. Oczywiście, warto dodatkowo posiadać chmurę oraz dysk zewnętrzny (najlepiej w formacie USB 3.0), dzięki któremu pliki będzie alternatywa i pewność, że nasze dane nam nie znikną. Sprawdź dokładną ofertę tutaj.

Solidność

Kupując dysk oczekujemy od niego, że będzie on stworzony z najwyższej jakości materiałów, chociaż tak drobny sprzęt, jak ten przeznaczony do komputera ma to do siebie, że nie zawsze jest odporny na drobne mechaniczne uszkodzenia. Dysk SSD charakteryzuje się zdecydowanie większą twardością, aniżeli dysk HDD. Temu wystarczy niewiele, by uszkodzić dane, a w sytuacji upadku można być praktycznie pewnym, że dojdzie do pewnych uszkodzeń. Podkreślając zalety dysku SSD, nie można nie wspomnieć o jego cichej pracy, która na pewno będzie doceniona przez osoby dużo pracujące na komputerze.
—————————-
Artykuł sponsorowany:
Autorem artykułu jest strona internetowa https://anonserek.pl/anonse – darmowe seks anonse erotyczne