Serwisy takie jak WiMP, Deezer oraz Spotify od jakiegoś czasu prężnie działają na polskim rynku i radzą sobie bardzo dobrze. Coraz więcej użytkowników przekonuje się do muzyki on-line dostępnej w każdym urządzeniu, z którego korzystamy. Do tej pory te trzy serwisy nie różniły się cenowo. Od pewnego czasu to się zmieniło a stało się to dzięki usłudze Deezer.

Te zmiany powinny przyciągnąć i przekonać kolejnych użytkowników do tego, że warto korzystać z serwisów oferujących legalną muzykę w każdym miejscu i za rozsądną cenę.
Deezer, Spotify i WiMP w trzech wersjach abonamentowych

Do tej pory Deezer, Spotify, WiMP oferowali bardzo podobny system abonamentowy z podziałem na 3 wersje usługi:

bezpłatna – możliwe korzystanie tylko przez przeglądarkę internetową. Dodatkowo część serwisów w tej wersji wyświetla reklamy (Deezer, Spotify)
pełna wersja webowa – umożliwia korzystanie z serwisu przez przeglądarkę internetową. Jej koszt to 9,99 zł. W tej wersji abonamentu nie posłuchamy muzyki na tablecie ani w telefonie.
pełna wersja webowa oraz mobilna. Umożliwia korzystanie z serwisu zarówno przez przeglądarkę internetową jak i przez urządzenia mobilne. Jeszcze do niedawna każdy z serwisów oferował tę opcję za 19,99 zł.

Zmienił to Deezer i zaoferował swoim użytkownikom ciekawą promocję: 9,99 zł za opcję Deezer Premium+

Oby ta cena pozostała na dłużej, bo jest ciekawą opcją na legalną muzykę w rozsądnej cenie.

Nad wyższością konkretnych serwisów można dyskutować w zależności od tego, jakiej muzyki słuchamy, ale bez względu na gust, jaki posiadamy warto sprawdzić każdy z nich – tym bardziej, że każdy oferuje darmowe wersje webowe lub próbne (czasowe) wersje mobilne.

Osobiście, na co dzień korzystam z Deezera i widzę bardzo szybki rozwój tego i podobnych mu serwisów. Z miesiąca na miesiąc pojawia się coraz więcej ciekawej muzyki i takiej, która spełnia moja oczekiwania. Dla mnie dużym zaskoczeniem a jednocześnie miłym zaskoczeniem było pojawienie się muzyki Kazika Staszewskiego i zespołu Kult. Kazik to osoba, której było daleko to popierania nowych rozwiązań w tym również do tego typu serwisów muzycznych.
Słuchaj Deezera i WiMPa nie płacąc za transmisję danych

Do zwiększenia popularności serwisów z muzyką on-line przyczynili się również polscy operatorzy: Orange i Play.

Orange jeszcze do niedawna oferował swoim abonentom bezpłatną usługę Deezer Premium+ w wybranych ofertach abonamentowych. Dziś już promocja dla nowych klientów nie jest dostępna, ale nadal korzystanie z Deezer Premium+ w Orange ma jedną ważną przewagę – transmisja danych w ramach tej usługi jest darmowa. Szkoda tylko, że Deezer w Orange nadal pozostał ze starymi cenami, czyli 19,68 zł w wersji Premium+ – oby to się zmieniło.

Play poszedł tym samym tropem oferując darmową transmisję danych w usłudze WiMP dla swoich abonentów.
Miesięczny koszt usługi wynosi 19,99 zł z VAT.

Szkoda, że Spotify i T-mobile Polska nie nawiązali ze sobą współpracy i nie wprowadzili podobnej promocji dla swoich klientów. Chętnych by pewnie nie brakowało.

Serwisy z muzyką on-line to kolejny przykład tego, że jesteśmy w stanie płacić za coś, co jest dobre i w rozsądnej cenie a tak właśnie jest w przypadku serwisów Spotify, Deezer czy WiMP. Im jest ich więcej tym większa konkurencja i większy wybór. Im większa konkurencja tym lepiej dla nas użytkowników – co widać po nowej cenie Deezera Premium+. Teraz pozostaje tylko czekać na reakcję WiMP-a
i Spotify na nową promocję Deezera.

A czy wy korzystacie z takich lub podobnych aplikacji? Jaki jest Wasz ulubiony serwis z muzyką on-line?
Co w nich lubicie a czego wam w nich brakuje?