Im dłużej jesteśmy w cyfrowym świecie, tym bardziej przekonujemy się do tego, że praca biurowa już nie musi być wykonywana z budynku firmy. Dzisiejsze czasy i okoliczności pokazują, że opcja pracy w domu jest nie tylko możliwa, ale często preferowana przez pracowników. Jednak, aby było to możliwe, trzeba móc mieć takie same możliwości w domu, jakie były dostępne w firmie. Czy pakiet Office 365 temu sprosta?

Office 365 – czym jest?

Nie można mówić o tym, czy podoła on temu trudnemu zadaniu, jeśli nie wiemy, czym jest. Już mało osób w krajach zachodnich nie wie, czym jest pakiet Microsoft Office 365, jednak warto to wyjaśnić. To zestaw programów, które ze sobą współpracują, a wszystkie pochodzą spod koncernu Microsoft. Mają one zapewnić wszystko to, czego potrzebujemy, aby prowadzić pracę biurową – edytory tekstów, tabel, prezentacji multimedialnych, jak i komunikator wideogłosowy. Wszystko to sprawia, że od lat Office cieszy się największą na świecie popularnością w tym zakresie.

Sam pakiet Office 365 home od sferis jest odpowiedzią na potrzeby firm, jak i szkolnictwa zdalnego. Dzięki dostępowi do internetu możemy śledzić, edytować i współpracować z innymi przy tworzeniu różnych plików i dokumentów, a to wszystko w czasie rzeczywistym.

Office 365 – jaki pakiet wybrać?

Warto skupić się na pakietach biznesowych, gdyż cieszą się one coraz większą popularnością. Pozwalają na współpracę ludzie w różnych zakątkach świata przy prowadzeniu firmy.

Najczęściej możemy spotkać się z pakietami:

  • Office 365 Business Premium – to najbardziej rozbudowany pakiet, w którym uzyskamy dostęp do wszystkich funkcji, które oferuje Microsoft Office 365. Przykładowo, jeśli chodzi o pocztę, mamy do wykorzystania 50 GB pojemności.
  • Office 365 Business – jest to wersja, która pozwoli na dostęp do wszystkich aplikacji oprócz komunikatora firmowego. Nie będzie również dostępu do poczty.
  • Office 365 Business Essentials – to opcja najlżejsza, gdyż większość programów będzie dostępna jedynie przez internet – nie będzie możliwości zainstalowania ich na komputerze. Z drugiej jednak strony otrzymujemy w ten sposób dostęp do wszystkich możliwości Office.

Jak widać więc, warto wybrać taki pakiet, który będzie odpowiadać potrzebom danej firmy – warto indywidualnie dobrać swoją ofertę po konsultacjach.