Podczas kupowania wielofunkcyjnej drukarki nie powinniście kierować się jedynie jej wyglądem, ale czasem trafią się i wyjątki. Drukarka tuszowa Canon Pixma MP630 jest bardzo udana, a pod względem wyposażenia i możliwości jest naprawdę świetnym urządzeniem.

Urządzenie zachwyciło nas już na pierwszy rzut oka. Całość wykonana jest z wysokiej jakości plastiku ubranego w czarno-szarą szatę. W prostym panelu sterującym dominuje kolorowy ekran TFT o przekątnej 2.5-cala.

Jego jakość jest dobra, co widać podczas przeglądania zdjęć przed drukiem z karty lub przez port USB Jej całkowite rozmiary to 17.6 x 45.0 x 36.8 cm, waga to 8.8 kg, a MP630 poradzi sobie z drukiem, kserowaniem oraz skanowaniem. Nie znajdziecie tu faksu, dlatego przeznaczeniem urządzenia jest przede wszyskim korzystanie w domu a nie w biurze. Brakuje także WiFi oraz Ethernet. Dzięki małemu rozmiarowi oraz niskiej wadze manipulacja stanie się możliwa i dla jednego człowieka. Byliśmy zadowoleni z obecności systemu PictBridge, który jest odpowiedzialny za bezpośredni druk z aparatu cyfrowego. Do kolejnych przyjemnych i pożytecznych cech można zaliczyć możliwość druku na CD/DVD oraz wsparcie wielu formatów kart pamięci, jak MemoryStick Duo, SD, xD oraz CompactFlash. Nastawienie urządzenia oraz uruchomienie go zajęło nam niecałe 30 minut.

Nie mieliśmy najmniejszego problemu z uruchomieniem urządzenia na systemie operacyjnym Windows Vista, a Pixma jest kompatybilna z większością współczesnych systemów, jak Linux lub MAC OS. Canon obiecuje szybkość druku 15 stron na minutę (ppm), co jest całkiem niezłym poziomem. Druk czarno-białego oraz kolorowego tekstu wraz z różnymi diagramami, tabelkami oraz grafikami zabrał jej ok. 4min 28s/24 strony, co stanowi ok 12 ppm. Druk kolorowych zdjęć jest tego zupełnym przeciwieństwem i jest powolniejszy niż obiecuje Canon. Ale jakość druku jest bardzo dobra i w sumie to można jej wybaczyć dłuższy czas druku. Możecie drukować zdjęcia w formatach 6×4, 5×7, 8×10 oraz A4. Kserowanie przebiega z szybkością 18 – 29 ppm, a skanowanie to także dość szybki poces. Canon Pixma MP630 to dobra drukarka wielofunkcyjna, która jest przeznaczona przede wszystki do korzystania w domu. Oprócz świetnego wyglądu dysponuje także dobym wyposażeniem oraz rozbudowanymi możliwościami. Byliśmy zadowoleni przede wszystkim z kserowania i skanowania. Do jej najgorszych stron należy zaliczyć brak WiFi oraz Ethernet a także wolne drukowanie kolorowych zdjęć.

Specyfika:

       Druk
Drukowanie CMYKK
liczba kolorów 4
Rozdzielczość w kolorze (dpi) 9600×2400
Nominalna szybkość mono/kolor (str./min) 25/21
Maksymalny rozmiar papieru (mm) 216×356
Minimalny rozmiar papieru (mm) 54 x 86
Podajnik: pojemność, gramatura (stron) 2×150/300

 

       Skaner
Mechanizm (rolkowy/płaski/płaski +ADF) płaski
Technologia (CCD / CIS) CIS
Rozdzielczość (dpi) 4800×9600
Głębia szarości/kolorów (bitów) 16/48
Maksymalna długość x szerokość (mm) 297×216
Skanowanie przeźroczy – liczba klatek nd
Program do rozpoznawania tekstu (OCR) MP Navigator EX
Zoom kopiarki (%) 25-400

Plusy:

  • duży wyświetlacz
  • czytelne menu w języku polskim
  • łatwa obsługa
  • możliwość druku na płytach
  • funkcjonalna
  • cicha
Wady:
  • wolny wydruk zdjęć
  • długi czas zanim drukarka przygotuje się do drukowania
  • wymiary urządzenia