Kilka tygodni temu opisywałem i prezentowałem wideo recenzję aplikacji Comodo Mobile Security, która oferuje rozbudowane funkcje ochronne, antywirusowe, blaclistę, manager zainstalowanych aplikacji oraz od niedawna opcję Anti Theft. Niestety natrafiłem na pewną analizę skuteczności programów antywirusowych, gdzie po przeanalizowaniu wyników okazało się, że Comodo nie wypadł najlepiej i zajął daleką 15stą pozycję. Dlatego postanowiłem przetestować kilka innych apliakcji, które zajęły wysokie noty we wspomnianym rankingu. Najbardziej przypadł mi do gustu avast! Mobile Security, który zajął pierwsze miejsce.

Sprawdź avast! Mobile Security

O nowych wirusach, trojanach i innych syfiastych aplikacjach, które czyhają na nas w Google Play można przeczytać praktycznie co kilka dni. Jeżeli często testujecie różne gry i programy na Waszych smartfonach, to chyba warto się zabezpieczyć przed niepożądanymi skutkami instalowania niezaufanych aplikacji. A jeżeli mamy już powierzyć bezpieczeństwo naszego telefonu, danych w nim zapisanych i wysokości rachunku u operatora, to chyba najlepiej pobrać sprawdzone i uznane rozwiązanie. Poznajcie mobilnego avasta!
avast! Mobile Security wykrywa najwięcej znanych wirusów, które polują na urządzenia z zielonym robotem oraz pozwala na skanowanie wszystkich zainstalowanych aplikacji oraz zawartości karty pamięci. Dodatkowo mamy możliwość sprawdzenia informacji o tym jakie aplikacje mają dostęp do poszczególnych danych oraz funkcjonalności.
Wbudowany filtr stron internetowych uchroni nas przed wejściem na stronę, na której rozpoznano realne zagrożenia. Dzięki tej opcji nie poniesiemy konsekwencji z wejścia na zainfekowaną malware stronę.

Przegląd podstawowych funkcji

Mobilna wersja avasta pozwala również na filtrowanie wiadomości oraz połączeń głosowych. Wbudowana funkcja blacklisty usprawni, zarządzanie rozmowai i uchroni nas przed uporczywym spamem w skrzynce odbiorczej.
Wbudowany manager aplikacji pozwala na śledzenie informacji o zajmowanej pamięci, obciążeniu procesora oraz zajmowanej pamięci RAM. W każdej chwili z poziomu tej funkcji możemy zatrzymać a nawet odinstalować niechcianą grę lub program.
avast! Mobile Security posiada również ciekawe i rozbudowane funkcje antykradzieżowe, dzięki którym nasz smartfon będzie zabezpieczony przed ingerencją niepowołanych osób. Dodatkowo po zagubieniu urządzenia, dzięki funkcji Stealth Mode, aplikacja będzie niewykrywalna przez „nowego właściciela” urządzenia. Pozwoli nam to na zdalne zarządzanie pamięcią smartfona lub uruchomienie modułu GPS, co pozwoli zlokalizować i odzyskać sprzęt.
W przypadku kiedy smartfon zostanie skradziony, lub po prostu zagubimy go w otchłani mieszkania, przydatne okażą się zdalne komendy, które możemy wysłać SMSem. I tak np. uruchomimy syrenę, zablokujemy telefon, włączymy funkcje lokalizacyjne, wyczyścimy pamięć urządzenia… To tylko garstka z kilkunastu przydatnych funkcjonalności. Warto dodać, że syrena zadzwoni nawet wtedy, gdy urządzenie będzie wyciszone!
Ciekawą funkcją jest również informowanie nas o tym, że w telefonie zmieniono kartę SIM. Dzięki tej opcji, urządzenie samo wyśle na wcześniej skonfigurowane numery SMSa z komunikatem o tym, że karta została zmieniona i urządzenie mogło zostać skradzione. Jeżeli czasem zmieniacie karty SIM i nie chcecie, żeby telefon wysyłał wiadomości w tedy jak do urządzenia trafi Wasza inna karta, to zapewne z radością skorzystacie z funkcji stworzenia „białej listy kart SIM”.