Poniedziałkowy Event Apple’a (21.03.2016) przyniósł ze sobą garść ciekawych informacji oraz „nowych” produktów!

Z pewnością, wielu fanów czekało właśnie na wspomniane produkty i trzeba przyznać, że nie będą zawiedzeni. Szczególnie użytkownicy smartfonów Apple mogą się cieszyć z kolejnych nowości na rynku telefonii komórkowej. Apple dało konsumentom to, czego im najbardziej brakowało w swojej ofercie.

Nowy, 4-calowy iPhone z oznaczeniem SE. Mimo iż urządzenie do złudzenia przypomina starego, poczciwego iPhone’a 5S to jednak nim nie jest. Telefon cechuje wydajność i zbliżone podzespoły do aktualnie topowego modelu: 6S. Można domyślać się tylko jak duży sukces odniesie nowy telefon Apple’a, biorąc pod uwagę fakt, że cena wersji z 16GB pamięci flash to zaledwie 2150 zł.

Ponadto, zaprezentowano nowego iPada Pro w wersji 10”. Czyli mniejszego brata zeszłorocznego modelu Pro z 13” ekranem. Urządzenia różni niewiele. Na korzyść tego pierwszego przemawia lepszy aparat zarówno główny (12MP, nagrywanie wideo w 4K) jak i przedni (5MP), wyświetlacz True Tone z automatyczną regulacją barwy i zmniejszoną ilością odbijanego światła, znacznie zmniejszona waga. Minusem jest odrobinę mniejsza rozdzielczość ekranu i okrojona z mAh bateria. Ceny rozpoczynać się będą od 3000 zł.

Warto dodać, że niewielkich aktualizacji doczekały się także Apple Watch oraz Apple TV. W przypadku smartwatcha Apple zaprezentowano nowe, wymienne paski do zegarka i zapowiedziano obniżenie ceny podstawowego modelu, natomiast Apple TV może się pochwalić dodaniem wsparcia dla tworzenia folderów, a także rozbudową bazy aplikacji i programów.

Podczas prezentacji nie mogło także zabraknąć informacji o proekologicznym i prozdrowotnym wkładzie firmy z Cupertino. Eko podejście Apple to podkreślanie wagi zarówno aplikacji Health, jak i programu ResearchKiti i HealthKit w budowaniu świadomości zdrowotnej użytkowników telefonów. Co więcej, ekologiczne podejście firmy jest mocno ukierunkowane na odnawialne źródła energii, a także recykling, co było wielokrotnie podkreślane. Ciekawostką pokazaną przez Apple był robot „Liam”, którego zadaniem jest rozkładanie iPhona na czynniki pierwsze, gdzie każdy z elementów poddawany jest później recyklingowi. Brzmi całkiem nieźle – prawda? 🙂