Dzisiaj w Gogole Play pojawiła się aktualizacja dla androidowej przeglądarki Chrome. Oczywiście jak tylko informacja rozeszła się w mediach społecznościownych, pobrałem najnowszą wersję i rozpocząłem szybkie testy. I trzeba przyznać, że jest kilka widocznych zmian, a na część z nich o dłuższego czasu czekałem. Poznajcie nowego Chrome dla Androida.
Google zapewnia, że cały czas słucha uwag użytkowników swoich aplikacji i rozwija je zgodnie z ich oczekiwaniami. Wspomniana aktualizacja dostarcza nam kilka pożądanych funkcji oraz wiele pakietów językowych. Dodano aż 31 nowych języków – w tym również polski. Pojawiła się również opcja pozwalająca na przełączanie pomiędzy mobilnym i desktopowym widokiem wyświetlanej strony i za to należy się duży plus.
Ciekawą funkcją jest również możliwość dodawania zakładek jako skrótów na stronie głównej przeglądarki. Dodatkowo możemy teraz wybrać lubione aplikacje do otwierania linków w Chrome. Jeżeli macie skonfigurowane proxy do dostępu Wi-Fi? Możecie teraz korzystać z Chrome z proxy skonfigurowanym w ustawieniach urządzenia z Androidem.
Mobilna wersja Chrome działa na smartfonach i tabletach z Androidem 4.0 i nowszym. Jest to bardzo dobra, stabilna i funkcjonalna aplikacja – mimo wersji beta – dlatego polecam ją zainstalować każdemu, kto jeszcze tego nie zrobił. Jeżeli natraficie na jakiekolwiek problemy z działaniem programu warto raportować takie przypadki do Google. Dzięki temu aplikacja będzie się rozwijała szybciej i może już niebawem wyjdzie z wersji beta. Więcej informacji na temat bety Chrome znajdziecie tutaj.